REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Kult nie będzie występował tylko dla zaszczepionych. „Apartheidowi mówimy zdecydowanie NIE”

Kult nie chce występować dla publiczności składającej się jedynie z osób zaszczepionych. Zespół wydał specjalne oświadczenie w tej sprawie.

05.06.2021
14:11
kult koncerty szczepienia oświadczenie
REKLAMA

Według rozporządzenia rządu od 4 czerwca 2021 roku w odpowiednim reżimie sanitarnym mogą się już odbywać koncerty i festiwale. To bardzo dobra wiadomość, bo nieco wcześniej kiedy politycy informowali o odmrażaniu gospodarki, całkowicie pominęli branżę muzyczną. Dlatego podniosło się wiele głosów krytyki ze strony artystów, którzy nie rozumieli dlaczego wraca niemal wszystko prócz właśnie koncertów.

I chociaż wydawało się, że dla fanów muzyki na żywo wszystko zmierza ku dobremu, w sprawie wciąż pozostaje wiele niejasności. Pojawiły się chociażby pogłoski o tym, że w koncertach i festiwalach będą mogły brać udział jedynie osoby w pełni zaszczepione. Mówiło się zresztą o tym już pod koniec zeszłego roku. Na razie jednak nie ma oficjalnego rozporządzenia w tej kwestii, więc wszelkie domysły pozostają w sferze plotek.

REKLAMA

Niemniej muzycy już postanowili zabrać głos w tej sprawie.

Członkowie zespołu Kult opublikowali na swoim oficjalnym profilu na Facebooku specjalne oświadczenie. Wedle niego grupa nie będzie brała udziału w imprezach, na które będą wpuszczane jedynie osoby zaszczepione.

W związku z tym, że zaczynają pojawiać się pogłoski o koncertach i festiwalach przeznaczonych tylko dla zaszczepionych, chcemy opublikować w tym miejscu naszą decyzję.
Grupa KULT nie bierze udziału w koncertach, na które będą wpuszczani tylko ludzie zaszczepieni.
Apartheidowi mówimy zdecydowanie NIE.
CHCEMY ŁĄCZYĆ, A NIE DZIELIĆ

- czytamy w oświadczeniu.

W komentarzach pod opublikowanym postem doszło oczywiście do starcia fanów o przeciwstawnych poglądach. Jedni przyklasnęli słowom Kultu, a pozostali wyrazili smutek i zadeklarowali, że więcej nie pojawią się na koncertach zespołu. Jeszcze inni zwracają uwagę, że informacje o wpuszczaniu na imprezy jedynie osób zaszczepionych należałoby najpierw zweryfikować przed wydaniem podobnego oświadczenia.

A zweryfikowaliście źródło i realność tych pogłosek? Od zespołu i jego frontmana, który od lat zwraca uwagę w tekstach swoich piosenek na krytyczne myślenie, niedawanie się dezinformacyjnemu bullshitowi itd. można by chyba takich kompetencji wymagać 🙂 Jak na razie faktem jest, że osoby zaszczepione nie są wliczane do limitu uczestników różnych imprez. Dzięki informacji, że ktoś jest zaszczepiony, można zrobić miejsce na koncercie kolejnej osobie - niezależnie od jej statusu szczepienia. I tylko tyle

- czytamy w jednym z komentarzy.
REKLAMA

Tym samym czekamy, aż pojawi się odpowiednie rozporządzenie w sprawie ewentualnego wpuszczania na koncerty jedynie osób zaszczepionych.

Niezależnie od tego, czy rzeczywiście takowe zostanie wydane możemy być pewni, że na występach Kultu nie zobaczymy Sławomira Świerzyńskiego, który swego czasu „zabłysnął” wypowiedzią, że tej grupy „na litość boską” nikt już nie pamięta.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA