REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki
  3. Audiobooki

Legendy Polskie wracają. Tym razem czas na audiobooka i ebooka

Nowa filmowa odsłona Legend Polskich - śmiałej próby przedstawienia znanych rodzimych opowieści w uwspółcześnionym anturażu - swoją premierę będzie miała już we wrześniu. Oczekiwanie ma nam umilić "Wywiad z Borutą" - nowa wersja historii diabła z Łęczycy, przedstawiona w formie audiobooka i ebooka.

01.07.2016
10:41
Legendy Polskie wracają. Tym razem czas na audiobooka i ebooka
REKLAMA
REKLAMA

Legendy Polskie są wspólnym projektem Tomasza Bagińskiego, studia Platige Image, Allegro i Fish Ladder. W ramach tej kooperacji powstały jak dotąd dwa filmy krótkometrażowe: „Smok” i „Twardowsky", oraz sześć opowiadań autorstwa polskich twórców. Wszystkie te dzieła inspirowane są polskimi legendami, które zostały przystosowane do przyszłych i aktualnych czasów, problemów. W planach są już kolejne trzy produkcje filmowe: "Twardowsky 2.0", "Bazyliszek" oraz "Jaga". Wszystkie mają mieć swoją premierę jeszcze w tym roku, pierwsza z nich - już we wrześniu.

wywiadzboruta_audiobook class="wp-image-71506"

Tymczasem do sieci trafił właśnie "Wywiad z Borutą" - nowa odsłona serii Legendy Polskie, która tym razem dostępna jest w formie audibooka i ebooka. To uwspółcześniona historia słynnego diabła z Łęczycy pióra Łukasza Orbitowskiego i Michała Cetnarowskiego, która próbuje wyjaśnić takie kwestie, jak na przykład dlaczego Kazimierz Odnowiciel nie palił się do gry o tron, kto doradzał Bierutowi i co łączyło Twardowskiego z królem Zygmuntem Augustem.

Aktorski duet w osobie Krystyny Jandy i Tomasza Drabka, który usłyszeć możemy w wersji audio "Wywiadu z Borutą", przenosi słuchaczy w czasie i przestrzeni: od czasów pierwszych Piastów po nowoczesność. To dwie godziny wypełnione inteligentnym humorem i historią, w której za każdym razem można odkrywać nowe treści i przesłania. Ci, którzy zamiast słuchać wolą czytać, mogą pobrać ebooka w jednym z trzech formatów: PDF, ePub oraz Mobi.

odtworcaroliborutytomaszdrabek (1) class="wp-image-71505"
REKLAMA

Wisienką na torcie jest możliwość ściągnięcia na dysk coveru utworu „Cichosza” Grzegorza Turnaua w wykonaniu MACUK feat. ZALEWSKI. Znany z produkcji „Smok” kawałek można usłyszeć w pełnej wersji, o którą często dopytywali fani Legend Polskich. Wszystkie pliki dostępne są tutaj.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA