REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

„Legion samobójców 2” dostał nowy tytuł i datę premiery. James Gunn stanie za kamerą?

Studio Warner Bros. podzieliło się datami premier swoich projektów, również tych, które rozgrywają się w uniwersum DC. Tym samym wiemy już, kiedy „Legion samobójców 2” trafi na ekrany. Ale to nie koniec informacji dotyczących filmu.

31.01.2019
12:22
legion samobójców dc
REKLAMA
REKLAMA

Obraz z 2016 roku o grupie antybohaterów, mimo że nie spotkał się ze zbyt przychylnymi opiniami, to zdołał zarobić porządne pieniądze. Jednak koleje losu projektu są dość wyboiste. Spodziewano się, że za kamerą stanie ponownie David Ayer, ten jednak poświęcił się spin-offowi w postaci „Gotham City Sirens”.

Następnie w projekt był zaangażowany Gavin O'Connor, twórca „Księgowego” z Benem Affleckiem. Miał on też dostarczyć scenariusz do spółki z Toddem Stashwickiem. Prace nad filmem miały ruszyć pod koniec 2018 roku, ale tak się nie stało. Jak się okazało, skrypt posiadał sporo cech wspólnych z tym służącym jako podstawa powstającego „Birds of Prey”.

Na pokładzie wylądował James Gunn, który prowadzi negocjacje w sprawie objęcia stołka reżysera.

Twórca „Strażników Galaktyki” został odsunięty od prac nad 3. częścią marvelowskiego cyklu. Zajął się pisaniem scenariusza do „Legionu samobójców 2” i jak donosi Hollywood Reporter, jego zaangażowanie w projekt być może pójdzie o krok dalej. Niewykluczone, że niedługo świat obiegnie wieść, że został on zatrudniony również jako reżyser.

Dwie odsłony „Strażników Galaktyki” są wysoko cenione, dodatkowo są to filmy traktujące o grupie zróżnicowanych postaci, podobnie zresztą jak „Legion samobójców”.

Anglojęzyczny tytuł pierwszej części to „Suicide Squad”. Wydaje się zatem, że kolejna odsłona powinna mieć dwójkę w nazwie i po problemie. Taki też był pierwszy zamysł, ale zdecydowano jednak o zmianie tytułu. Tym jest teraz „The Suicide Squad” i nie będzie to bezpośrednia kontynuacja filmu z 2016. Skład tytułowej drużyny zostanie w większości odświeżony, ale nie podano jeszcze, kto nowy zjawi się na ekranie, a kto wypadnie. O tym przekonamy się 6 sierpnia 2021 roku, kiedy obraz będzie mieć swoją premierę.

Plany DC na najbliższe lata są obiecujące.

REKLAMA

Najbliższa premiera to zaplanowany na kwiecień 2019 „Shazam”, następny będzie „Joker” 10 października 2019. Kolejny rok studio rozpocznie od „Birds of Prey” (7 lutego 2020), by potem oddać w ręce widzów „Wonder Woman 1984” (5 czerwca 2020). Na 2021 oprócz „The Suicide Squad” zaplanowany jest również „The Batman” (25 czerwca 2021). Jednak w Człowieka Nietoperza nie wcieli się już Ben Affleck.

Nowością jest zapowiedziany na 21 maja 2021 roku „DC Super Pets”. To animacja opowiadająca o przygodach obdarzonych supermocami zwierząt: psów Krypto i Ace'a oraz kota Streaky'ego. Film wyreżyserują Jared Stern i Sam Levine.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA