REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Klocki Lego powracają w postapokaliptycznej wersji. The Lego Movie 2: The Second Part – zwiastun

Film Lego: Przygoda był jedną z największych pozytywnych niespodzianek 2014 roku. Sukces animacji szybko pociągnął za sobą kolejne dzieła w formie spin-offów i różnorodnych gadżetów. Wiadomo było, że na sequel nie będzie trzeba czekać długo. Pierwszy zwiastun The Lego Movie 2 pokazuje, że czeka nas nie mniejsza zabawa niż wcześniej.

05.06.2018
19:17
The Lego Movie 2: Pierwszy zwiastun zapowiada szaleńczą podróż
REKLAMA
REKLAMA

Świat klocków Lego jest w największym kryzysie w historii. Minęło pięć lat od wydarzeń Taco Wtorku, gdy rozpoczął się najazd klocków Duplo. Pozostali przy życiu bohaterowie muszą funkcjonować w twardych, postapokaliptycznych warunkach nowego świata. Jedynym, który wciąż zachowuje pozytywne nastawienie, jest Emmet Brickowski, główny bohater Lego: Przygoda. Emmet będzie musiał jednak znów odnaleźć w sobie bohatera, gdy porwani zostaną jego najbliżsi przyjaciele.

Tak w dużym skrócie przedstawia się fabuła The Lego Movie 2.

Kontynuacja Lego: Przygody zapowiada się na równie zwariowaną podróż, co pierwsza część. Znów nie zabraknie gagów i popkulturowych nawiązań, z których słynie seria (może oprócz mniej udanego Lego Ninjago).

Do swoich ról powróci większość aktorów, którzy wcielali się w klockowych bohaterów. Chris Pratt ponownie wystąpi jako Emmet Brickowski, Elizabeth Banks powróci jako Lucy „Wyldstyle”, zaś Will Arnett znów olśni publikę swoją wersją Batmana. Oprócz tego w filmie wystąpią Alison Brie, Charlie Day, Channing Tatum, Jonah Hill, Nick Offerman i Stephanie Beatriz, która wcieli się w nową antagonistkę – Sweet Mayhem.

 class="wp-image-170314"

Nie ma jednak co ukrywać, że filmy Lego przede wszystkim swoją warstwą wizualną. Wykorzystuje ona w inteligentny, ciekawy i niemalże szaleńczy sposób nieskończone możliwości budowania, jakie dają klocki Lego. Zwiastun nadchodzącej produkcji udowadnia, że ten akurat aspekt serii się nie zmieni.

Wygląda jednak na to, że większe znaczenie w The Lego Movie 2 będzie miała Lucy „Wyldstyle” oraz inne kobiece bohaterki. Twórcy zapowiadali to już na początku prac nad sequelem. To Lucy zostanie porwana wraz z kilkoma innymi bohaterami, ze względu na swoje umiejętności, nie Emmet.

REKLAMA

The Lego Movie 2 wyreżyserują tym razem Mike Mitchell i Trisha Gum. Twórcy pierwszej części, Phil Lord i Christopher Miller trzymają pieczę nad projektem jako współscenarzyści i producenci wykonawczy.

The Lego Movie 2: The Second Part pojawi się w światowych kinach 8 lutego 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA