REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

W sieci zadebiutował zwiastun filmu „Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera”

Jak zapowiedział, tak zrobił. 14 lutego, późnym popołudniem czasu polskiego, Zack Snyder, za pośrednictwem HBO Max, pokazał światu pełny zwiastun jego wersji „Ligi Sprawiedliwości”, nazywanej potocznie Snyder Cut.

14.02.2021
17:33
liga sprawiedliwosci zacka snydera zwiastun hbo max
REKLAMA
REKLAMA

W zwiastunie do filmu „Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera” możemy zobaczyć całą masę widowiskowych scen, które dotąd nie widziały światła dziennego, w tym te z Darkseidem czy nawiązanie do sekwencji Knightmare z „Batman V Superman”, a w niej... Jokera. Pierwszy pełny trailer do „Zack Snyder’s Justice Leage” prezentuje się nadzwyczaj ciekawie i z pewnością rozbudza apetyty produkcji o superbohaterach.

Gwoli przypomnienia, „Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera” jest bezprecedensowym wydarzeniem w historii kina.

To nowa, przemontowana, z licznymi niewykorzystanymi wcześniej scenami oraz z nowo nakręconymi sekwencjami wersja filmu „Liga Sprawiedliwości”, która oryginalnie trafiła do kin w 2017 roku. Przy pierwszej wersji także pracował Zack Snyder, jednak ze względu na rodzinną tragedię postanowił opuścić plan. Wytwórnia postanowiła kontynuować produkcję bez niego, zatrudniając jako reżysera Jossa Whedona, który lata wcześniej zrobił dla Marvela dwie pierwsze części „Avengers”. Whedon dokończył film po swojemu, co nie wyszło tej produkcji na dobre. Poskładane z fragmentów Snydera i Whedona „Justice League” zebrało nieprzychylne oceny fanów i krytyków oraz rozczarowało finansowo, stając się gwoździem do trumny całego projektu DCEU.

Teraz, w dużej mierze dzięki fanom, którzy od lat dopraszali się o reżyserską wersję Snydera i wypuszczenie na świat oryginalnie planowego filmu, doczekaliśmy się „Ligi Sprawiedliwości Zacka Snydera”.

Czeka nas aż 4-godzinny seans (początkowo planowano zrobić z niego mini-serię, ale ostatecznie stanęło na pełnym metrażu).

Snyder Cut zaprezentuje fanom ok. 150 minut (!) niepublikowanego dotąd materiału, z którego nakręcenia zrezygnował Joss Whedon. Na potrzeby nowej inkarnacji „Justice League” nakręcono też łącznie ok. 4-5 minut zupełnie nowych scen. „Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera” będzie też posiadać zupełnie nową ścieżkę dźwiękową. Danny’ego Elfmana, którego muzykę mogliśmy usłyszeć w filmie z 2017 roku zastąpił. Junkie XL, czyli Tom Holkenborg.

Budżet całego przedsięwzięcia (dokrętki, przemontowanie i montaż niewykorzystanych scen itp.) szacowany jest na ok. 70 mln dol. Dodając to do bazowego budżetu „Ligi Sprawiedliwości”, który wynosił aż 300 mln dol., czyni to z całego projektu jeden z najdroższych (o ile nie najdroższy) filmów w historii kina.

REKLAMA

W rolach głównych ponownie Ben Affleck jako Batman, Gal Gadot jako Wonder Woman, Jason Momoa jako Aquaman, Ezra Miller jako Flash, Henry Cavill jako Superman i Ray Fisher jako Cyborg.

Światowa premiera filmu „Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera” została zapowiedziana na 18 marca 2021 w HBO Max. W Polsce ma być on dostępny w dniu premiery w HBO GO.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA