REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się
  3. Dramy

Lord Voldemort stanął po stronie Rowling. Ralph Fiennes mówi: to przerażające

Trudno wyobrazić sobie większy upadek niż ten, który spotkał J.K. Rowling. Z uwielbianej przez miliony pisarki książek dla dzieci, stała się osobą krytykowaną nawet przez osoby związane z nią od lat. Niektórzy jednak jej bronią, jak na przykład Ralph Fiennes, który w serii filmów o „Harrym Potterze” wcielił się w lorda Voldemorta.

26.10.2022
13:15
voldemort harry potter rowing
REKLAMA

Autorka popularnej serii książek o młodym czarodzieju w ciągu zaledwie kilku lat z jednej z najbardziej lubianych pisarek stała się osobą, o której mało kto mówi dobrze. J.K. Rowling przeżywała kilka kryzysów wizerunkowych, ale z większości z nich wychodziła bez większego szwanku. Jak na przykład wtedy, gdy zaczęła aktualizować swoje powieści, dopinając do nich wątki i informacje, których wcześniej tam nie było. Fani byli rozczarowani, ale w gruncie rzeczy część tych aktualizacji wyszła stworzonemu przez niej światu na dobre.

REKLAMA

Harry Potter i więzień cancel culture

Poważne problemy pojawiły się, gdy Rowling zaczęła wypowiadać się na temat osób transseksualnych i bardzo szybko otrzymała łatkę TERF-a (czyli Trans-Exclusionary Radical Feminist). Mimo licznych głosów oburzenia autorka nie zaprzestała swoich kontrowersyjnych wypowiedzi i dopiero gdy sytuacja zrobiła się naprawdę poważna, trochę przystopowała. W tym czasie spadła na nią krytyka z niemal każdej strony.

Rowling: Fantastyczne Zwierzęta

Do sprawy odniosła się między innymi Emma Watson, która w czasie rozdania nagród BAFTA rzuciła drobną aluzją, bardzo szybko podłapaną przez fanów. Symbolicznym finałem był brak autorki, twórczyni świata w programie Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu. Jego twórcy skorzystali wtedy z nagrań archiwalnych.

Ralph Fiennes staje w obronie Rowling.

Ralph Fiennes, który w filmowej serii "Harry Potter" wcielił się w groźnego przeciwnika młodego czarodzieja, stanął w obronie pisarki. Udzielił on wywiadu dla New York Timesa. Powiedział tam między innymi, że obelgi kierowane w stronę Rowling są „przerażające i obrzydliwe”.

REKLAMA

Rozumiem, oburzonych, gdy [Rowling] mówi o kobietach. Ale to nie jest coś Uber-prawicowego i faszystowskiego. To po prostu kobieta, która mówi: jestem kobietą, czuję się jak kobieta i chcę, móc mówić o tym, że nią jestem

- mówi aktor

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA