REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD
  4. Netflix

Nowe filmy od znanego reżysera. Netflix chce współpracować z Lucem Bessonem

Od pewnego czasu wytwórnia stworzona przez Bessona zmaga się ze problemami finansowymi. Ewentualna współpraca z Netfliksem byłaby dla niej sporą szansą. Według najnowszych doniesień reżyser prawdopodobnie nakręci kilka filmów dla Netfliksa, a także udostępni serwisowi dzieła wyprodukowane przez swoją firmę. 

31.01.2018
11:00
Luc Besson może nakręcić serię filmów dla Netfliksa
REKLAMA
REKLAMA

Po słabym przyjęciu filmu Valerian i Miasto Tysiąca Planet Luc Besson zapowiedział, że będzie szukał alternatywnych rozwiązań dla swojej wytwórni. W ostatnim czasie firma zanotowała bowiem spore starty finansowe. Rozmowy z gigantem VOD mogą zatem otworzyć Bessonowi zupełnie nową furtkę i zmienić formę dystrybucji filmów tworzonych pod szyldem EuropaCorp.

Luc Besson prawdopodobnie stworzy kilka tytułów Netflix Originals.

Informacje o podpisaniu umowy między platformą VOD a wytwórnią filmową wciąż nie zostały oficjalnie potwierdzone przez Bessona. Jak podaje serwis Variety, budżet każdego z filmów będzie wynosił około 30 mln dolarów. Umowa między serwisem streamingowym i EuropaCorp będzie dotyczyła także praw do całej biblioteki wytwórni filmowej z siedzibą w Paryżu. Użytkownikom Netfliksa zostałyby udostępnione takie produkcje jak Uprowadzona, Transporter czy Taxi.

To nie pierwsza wytwórnia, z którą Netflix nawiązał współpracę.

Platforma podpisała również umowę z firmą Millarworld założoną przez twórcę komiksów – Marka Millara. Jeśli negocjacje zakończą się sukcesem, Besson nie będzie jedynym reżyserem tworzącym filmy bezpośrednio dla Netfliksa. Umowy z serwisem VOD mają również Martin Scorsese oraz Damien Chazelle.

sequel Valeriana class="wp-image-95518"

Według najnowszych informacji rozmowy z EuropaCorp zostały zainicjowane przez Netfliksa i pierwotnie miały dotyczyć jedynie współpracy obu firm. Możliwe jednak, że współpraca może się rozszerzyć.

REKLAMA

Kontrakt z serwisem streamingowym może być dla firmy Bessona ostatnią deską ratunku. EuropaCorp od pewnego czasu boryka się z długiem wysokości 285 milionów dolarów. Od czasu premiery Valerian i Miasto Tysiąca Planet, wartość wytwórni zaczęła stopniowo maleć. Przejęcie praw dystrybutorskich przez Netfliksa może pomóc w odbudowaniu wizerunku firmy Bessona.

Na razie nie wiadomo nic na temat filmów, za których stworzenie ma być odpowiedzialny reżyser.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA