REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Magda Gessler podejrzana o popełnienie przestępstwa. Musi się liczyć z ogromną finansową karą

Celebryci, którzy tak chętnie reklamują alkoholowe napoje w mediach społecznościowych, muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Tym razem prokuratura zainteresowała się Magdą Gessler. Również na jej profilu społecznościowym pojawiła się reklama alkoholu. Gwiazda "Kuchennych rewolucji" za reklamę alkoholu może słono zapłacić.

14.12.2023
10:29
Magda Gessler kara za reklamowanie alkoholu
REKLAMA

Gwiazdy reklamujące nielegalnie alkoholowe trunki w mediach społecznościowych muszą liczyć się z niemiłymi dla nich konsekwencjami. Jakiś czas temu aktywista Jan Śpiewak wyciągał tego typu sytuacje na światło dzienne, zgłaszając je do prokuratury. Mowa m.in. o Kubie Wojewódzkim i Januszu Palikocie oraz Magdalenie Cieleckiej.

REKLAMA

Więcej o celebrytach reklamujących alkohol przeczytasz w Spider's Web:

Magda Gessler też promowała alkohol w social mediach. Restauratorka może ponieść poważne konsekwencje.

Za reklamowanie alkoholu dostało się też Margaret, a teraz Magdzie Gessler. W marcu tego roku na Facebooku restauratorki pojawiła się reklama wina. Głos w sprawie reklamy zabrał dyrektor Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom. Jak się okazuje, kilka miesięcy temu zostało skierowane zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

KCPU w maju 2023 r. skierowało do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota w Warszawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa ujętego w art. 45 [2] ust. 1 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałania alkoholizmowi, polegającego na niezgodnej z ustawą reklamie wina, opublikowanej w marcu 2023 r. na portalu społecznościowym Facebook za pośrednictwem profilu "Magda Gessler

- powiedział na łamach "Super Expressu" dr n.med Piotr Jabłoński, dyrektor KCPU.

Gessler może zapłacić ogromną karę finansową

REKLAMA

Sprawa badana jest obecnie przez Prokuraturę Rejonową Warszawa-Ochota. Choć na ten moment nie są wysunięte oficjalne zarzuty, Gessler może grozić nawet do 5000 000 złotych grzywny.

Przedmiotowe postępowanie prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota w Warszawie i dotyczy ono przestępstwa nielegalnej reklamy alkoholu (wina) z art. 45 [2] ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Postępowanie toczy się w sprawie, co oznacza, że nikt nie usłyszał zarzutów. Trwa gromadzenie materiału dowodowego

- powiedział w rozmowie z tabloidem Szymon Banna, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie.
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA