REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się
  3. Dramy

Margaret oskarżona o reklamę alkoholu. Piosenkarka nie przyznaje się do winy

Walka z nielegalną reklamą alkoholu trwa. Tym razem do Sądu Rejonowego w Warszawie trafił akt oskarżenia przeciwko piosenkarce Małgorzacie J., znanej jako Margaret, która miała reklamować wysokoprocentowe napoje za pośrednictwem Instagrama. Choć oskarżona nie przyznała się do winy, grozi jej wysoka grzywna.

02.12.2023
13:03
Margaret oskarżona o reklamę alkoholu. Piosenkarka nie przyznaje się do winy
REKLAMA

Krucjata przeciwko promowaniu alkoholu w sieci przez influencerów i celebrytów, którą zapoczątkował i nagłośnił Jan Śpiewak, wciąż trwa. Dzięki działaniom aktywisty za reklamowanie napojów wysokoprocentowych odpowiedzieli już przed sądem Maciej Musiał i Maffashion, a także Janusz Palikot i Kuba Wojewódzki. Nie oni jedni usłyszeli zarzut nielegalnego promowania alkoholu - niedawno do pokaźnego grona dołączyły także znane aktorka Magdalena C. oraz Joanna O., a jakiś czas później Śpiewak wytoczył działa przeciwko Joannie Koroniewskiej i Marcinowi Dowborowi, którzy wzięli udział w świątecznej kampanii browaru Tyskie pod hasłem "Jesteśmy na Ty przy wspólnym stole. 5 milionów posiłków dla potrzebujących".

REKLAMA

O działaniach przeciwko nielegalnemu reklamowaniu alkoholu przeczytasz więcej na Spider's Web:

Tym razem Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota skierowała akt oskarżenia przeciwko kolejnej osobie podejrzanej o nielegalne reklamowanie napojów alkoholowych. Oskarżona to piosenkarka Małgorzata J., szerzej znana jako Margaret, która miała promować alkohol za pośrednictwem Instagrama.

Margaret oskarżona o nielegalne promowanie alkoholu. Piosenkarka nie przyznaje się do winy

Jak podaje PAP, Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prokurator Szymon Banna poinformował, że Małgorzacie J. zarzucono "prowadzenie reklamy wódki wbrew ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi". Reklama napojów wysokoprocentowych miała zostać zrealizowana za pośrednictwem Instagrama:

Profil, na którym były zamieszczane sponsorowane przez producenta alkoholu posty, ma ponad 800 tys. obserwujących, czyli więcej niż najpoczytniejsza gazeta codzienna wydana w Polsce. Pamiętać należy, że zasięg nielegalnych reklam, skierowanych głównie do ludzi młodych, był ogromny

- skomentował prokurator Szymon Banna.

Małgorzata J. nie przyznała się do winy i odmówiła składania wyjaśnień. Podejrzanej grozi grzywna w wysokości nawet do 500 tys. zł.

REKLAMA

Zdjęcie główne: zrzut ekranu z filmu "Margaret przyznała, że kłamie w wywiadach! [Kuba Wojewódzki]" na YouTube.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA