REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się
  3. Dramy

Maja Staśko zbanowana i zdesperowana. Instagram i Facebook zablokowały influencerkę

Maja Staśko od kilku lat jest jedną z najaktywniej walczących o prawa kobiet influencerek. Z tego powodu doczekała się wielu fanów, ale też równie wielu hejterów. Teraz sugeruje, że to właśnie z ich wyniki dostała bana od portali Facebook i Instagram.

23.07.2021
16:30
maja staśko facebook instagram ban
REKLAMA

W ostatnich tygodniach o Mai Staśko znów zrobiło się niezwykle głośno. Do sprawy konfliktu z influencerką powrócił niedawno Krzysztof Stanowski, twierdząc, że w rzeczywistości zupełnie nikt jej nie zna. Blogerka nie pozostała dłużna mu i przeprowadzającemu wywiad Kubie Wojewódzkiemu, po czym zalała ją nowa fala olbrzymiego internetowego hejtu. Co więcej, wygląda na to, że przeciwnicy Staśko znaleźli na nią jeszcze inny sposób. Przynajmniej tak sugeruje sama zainteresowania, zrzucając na hejterów winę za obecne zablokowanie jej kont na Instagramie i Facebooku.

Do nałożenia niespodziewanego bana doszło kilkadziesiąt minut temu i niemal w tym samym czasie. Maja Staśko poinformowała o tym fakcie na Twitterze, gdzie przynajmniej na razie jej konto wciąż jest publicznie dostępne. Szybko też zwróciła się z prośbą o pomoc w odblokowaniu obu profili do kilku zaprzyjaźnionych osób i organizacji. W pierwszym z serii tweetów napisała też, że jej ostatnie posty dotyczyły problemu seksualizacji dziewczynek w sporcie. Co siłą rzeczy mogło być bezpośrednim powodem nałożenia na nią bana przez wspomniane media społecznościowe. Ich algorytmy często nie odróżniają sprzeciwienia się wobec homofobii czy rozpowszechnianiu pornografii dziecięcej od promowania takich zachowań. Wystarczy przypomnieć niedawną aferę wokół postu Maffashion i późniejsze przeprosiny Instagrama.

REKLAMA

Niedługo później Maja Staśko doszła jednak do alternatywnego wniosku na skutek wiadomości od hejtera.

Być może Instagram i Facebook zareagowały na masowanie zgłaszanie kolejnych postów Staśko jako naruszających ich zasady. Tego typu rzeczami zajmują się algorytmy, które nie sprawdzają zbyt dokładnie, czy zablokowanie konta faktycznie jest zasadne. Wystarczy im, że mnóstwo osób jest na „nie”. Oczywiście za jakiś czas oba profile internetowej celebrytki zapewne wrócą na swoje miejsce, ale do tego czasu jej fani będą musieli zadowolić się samymi wpisami na Twitterze.

Aktualizacja:

Maja Staśko poinformowała, że jej konta na Facebooku i Instagramie zostały odblokowane.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA