REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się
  3. Dramy

Makłowicz by nigdy czegoś takiego nie zrobił. Polacy nabrali się na fejkowy cytat i atakują dziennikarza

Robert Makłowicz padł ofiarą… memów. Anonimowy autor popularnej w ostatnich dniach grafiki przypisał kulinarnemu krytykowi słowa, których ten nigdy nie powiedział. Niestety, wielu internautów uznało obrazek za wiarygodny - a treść zmyślonej wypowiedzi nie przypadła im do gustu. Na Makłowicza wylano wiadro pomyj. Drodzy państwo, powtórzmy razem i zapamiętajmy: to fake!

06.06.2022
18:08
makłowicz memy wypowiedź fake polak
REKLAMA

Robert Makłowicz obraża Polaków? Nic z tych rzeczy. Choć mogłoby się wydawać, że w 2022 roku przeciętny internauta z założenia raczej nie postrzega memów jako wiarygodnego źródła wiedzy na jakikolwiek temat, rzeczywistość wygląda nieco inaczej. Wielu osobom wciąż wystarczy podpisanie randomowego cytatu czyimś imieniem i nazwiskiem, by łyknąć go w ciemno jako prawdę ostateczną i niepodważalną. I tak oto użytkownicy social mediów zaczęli repostować mema, pomstując na Makłowicza i sprowadzając na niego falę oburzenia innych.

REKLAMA

Makłowicz: ten mem to fake. Krytyk kulinarny nigdy nie wypowiedział tych słów

Wielokrotnie mówiłem Państwu, jak ważne jest odpowiednie umycie składników przed rozpoczęciem przyrządzania. Niestety, są brudy, których nie da się zmyć. Ja, na przykład, urodziłem się niestety Polakiem - tego brudu nie zmyłaby nawet ciepła woda

- głosi podpisany nazwiskiem Makłowicza napis na grafice.

Co ciekawe, w pełnych oburzenia wątkach w socialach stosunkowo niewiele osób zapytało o źródło czy jakikolwiek dowód na to, że Makłowicz naprawdę jest autorem tych słów. Gdzieniegdzie dało się wypatrzeć komentarze typu: "Poproszę o źródło tego cytatu, albo skasuj. Kiedy i gdzie tak powiedział?" - teraz jest ich na szczęście coraz więcej, bo temat podchwyciły media, które pośpieszyły Makłowiczowi na ratunek.

Przypisywanie znanym osobom fałszywych cytatów najczęściej ma charakter prześmiewczy i trolling na celu (rozzłoszczenie danej grupy odbiorców) - w tym wypadku na celowniku znaleźli się wszyscy ci, którzy czują się ze swojego pochodzenia dumni. Najbardziej szkoda jednak samego Makłowicza - rozzłoszczeni Polacy udostępniali fake'a i otwarcie nazywali dziennikarza "zdrajcą". W sieci przez lata pojawiło się już naprawdę sporo takich zmyślonych wypowiedzi, ale dopiero ten spotkał się z tak ostrą reakcją.

Serwis Kontkret24 jako pierwszy poprosił Makłowicza o komentarz:

To jest fałszywka oczywiście. Kompletna bzdura. Nigdy nic takiego nie powiedziałem. Ktoś to wymyślił od A do Z. Gdybym wiedział, kto to zrobił, to bym go chętnie podał do sądu.

REKLAMA

Nazwał cytat głupim i fałszywym, dodając też, że ta wypowiedź nie jest w jego stylu. Chyba nikogo zaznajomionego z twórczością dziennikarza nie trzeba przekonywać, że podobne treści raczej nie padają z jego ust. Makłowicz wyróżnia się elegancją, klasą i szacunkiem do innych.

Czy Karol Wojtyła jest prawdziwym autorem tych słów? Możecie strzelać.
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA