REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Nie żyje słynna Profesor Zdrówko z programu Bosackiej. Ekspertka miała 72 lata

Nie żyje prof. Małgorzata Kozłowska-Wojciechowska, najbardziej znana fanom programu Katarzyny Bosackiej - "Wiem, co jem" na TVN Style. Naukowczyni i ekspertka żywienia miała 72 lata.

02.01.2024
15:01
Nie żyje profesor Zdrówko
REKLAMA

Zmarła prof. Małgorzata Kozłowska-Wojciechowska, znana jako "Profesor Zdrówko" z programu Katarzyny Bosackiej, "Wiem, co jem". Informację o jej śmierci podała Katarzyna Bosacka, która współpracowała z Małgorzatą Kozłowską, przy tworzeniu programu TVN Style.

REKLAMA

Więcej o programach TVN przeczytasz na łamach Spider's Web:

Nie żyje Profesor Zdrówko z programu TVN Style. Zmarła w wieku 72 lat.

Po długiej i ciężkiej chorobie zmarła Pani Profesor Małgorzata Kozłowska-Wojciechowska, słynna Pani Profesor Zdrówko. Małgosiu, smutno mi i pusto bez Ciebie. Do kogo teraz zadzwonię z prośbą o radę? - napisała Bosacka w mediach społecznościowych. Profesor Małgorzata Kozłowska-Wojciechowska dała się poznać widzom programu "Wiem, co jem", gdzie w ciekawy sposób opowiadała w omawianych razem z Bosacką zagadnieniach związanych z tematyką zdrowia i zdrowego żywienia.

 class="wp-image-2483218"
Screen Fot. Katarzyna Bosacka

Małgorzata Kozłowska-Wojciechowska: Kim była Profesor Zdrówko z programu "Wiem, co jem"?

Małgorzata Kozłowska-Wojciechowska była absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie, specjalizując się w tematyce chorób wewnętrznych i gastroenterologii. Obroniła doktorat z nauk medycznych. Kozłowska-Wojciechowska habilitowała się też w dziedzinie nauk medycznych, a jako specjalność wybrała dietetykę na Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. W 2012 roku uzyskała tytuł profesora nauk medycznych.

REKLAMA

Karierę rozpoczęła w Instytucie Żywności I Żywienia w Warszawie. Pracowała jako internistka, ale obejmowała też stanowiska kierownicze oraz doradcze z zakresu wiedzy o żywności i żywieniu, chorób wewnętrznych oraz gastrologii. Profesor Zdrówko była m.in. przewodniczącą trzech kadencji Warszawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Badań nad Miażdżycą, ale też członkinią honorową Polskiego Towarzystwa Dietetyki, wiceprzewodniczącą Komisji Edukacji Żywieniowej Komitetu Żywienia Człowieka PAN. Małgorzata Kozłowska-Wojciechowska mocno angażowała się w popularyzację wiedzy o zdrowym żywieniu. Brała udział w licznych audycjach radiowych oraz programach telewizyjnych, w tym oczywiście "Wiem, co jem" na antenie TVN Style.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA