REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Małgorzata Szumowska kręci film o sekcie. W obsadzie aktor z „Gry o tron”

Reżyserka zdążyła już prześwietlić polskie społeczeństwo w swojej „Twarzy”, więc bierze się za swój pierwszy anglojęzyczny film. Udało się jej zgromadzić międzynarodową obsadę, a w niej m.in. odtwórca jednej z ról w „Grze o tron”.

27.02.2019
22:29
The Other Lamb małgorzata szumowska
REKLAMA
REKLAMA

Nie żeby Małgorzata Szumowska już wcześniej nie kręciła z gwiazdami. Ma przecież na koncie „Sponsoring”, w którym wystąpiła m.in. Juliette Binoche, a także Joanna Kulig, którą obecnie również należy zaliczyć do grona gorących nazwisk w świecie kina. Tym razem wszystko idzie jednak o krok dalej.

W „The Other Lamb”, bo tak nazywa się film, zagra Raffey Cassidy („Kraina jutra”) i Denise Gough („Colette”). Jednak najwięcej emocji może wzbudzić obsadzie Michiela Huismana, czyli serialowego Daario Naharisa z „Gry o tron” oraz Stevena Craina z „Nawiedzonego domu na wzgórzu” Netfliksa.

Film Małgorzaty Szumowskiej opowie o członkini sekty.

Na jej czele stoi mężczyzna zwany Pasterzem - to właśnie w niego wcieli się Huisman. W grupie znajdują się wyłącznie kobiety, które żyją na zamkniętej farmie. Jedną z nich jest Selah, główna bohaterka. Jest ona oddaną wyznawczynią kultu, zaprzyjaźnia się z Sarah (Denise Gough), odsuniętą żoną Pasterza, kwestionującą jego nauki. Selah dostępuje zaszczytu uczestnictwa w świętym rytuale narodzin jagniąt. Tam doświadcza wstrząsającego i mistycznego przeżycia. Zaczyna mieć dziwne wizje, które podają w wątpliwość otaczającą ją rzeczywistość, a także wszystkie nauki Pasterza.

REKLAMA

Producentami filmu są David Lancaster i Stephanie Wilcox, których dziełem jest m.in. „Whiplash” z Milesem Tellerem czy „Wolny strzelec”. Scenariusz stworzyła australijska scenarzystka Catherine S. McMullen. Za zdjęcia odpowiadał będzie Michał Englert.

Nie jest jeszcze znana data premiery „The Other Lamb”, ale zdjęcia mają się zakończyć w marcu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA