REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV /
  3. Filmy
  4. Seriale /
  5. VOD
  6. Netflix /

Gary Oldman pisze „Obywatela Kane'a”, a Mariah Carey śpiewa o świętach. Sprawdzamy nowości na weekend

Już w niedzielę mikołajki, tymczasem platformy VOD już otworzyły wór z ciekawymi premierami. W serwisach streamingowych pojawiło się bowiem mnóstwo nowości, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. 

05.12.2020
9:00
mank netflix premiery
REKLAMA
REKLAMA

Dzięki Netfliksowi i Davidowi Fincherowi możecie już zajrzeć za kulisy powstawania jednego z niekwestionowanych arcydzieł kina. Natomiast Apple TV+ postanowiło już teraz wprawić was w świąteczny klimat razem z Mariah Carey. Prócz tego wśród weekendowych premier VOD nie brakuje innych interesujących filmów i seriali, a w TV kultowych produkcji.

Filmy, seriale, programy – podpowiadamy co obejrzeć w weekend

Jeśli na myśl o „Obywatelu Kane’ie” przechodzą cię ciarki na plecach, ten film jest właśnie dla ciebie. David Fincher opowiada w nim historię Hermana J. Mankiewicza pracującego nad scenariuszem do legendarnego filmu Orsona Wellesa. W głównego bohatera wciela się Gary Oldman, który tworzy portret geniusza pogrążającego się w alkoholizmie. W tle natomiast występuje klasyczne Hollywood i polityka.

Film już dostępny na Netflix.

Ziemia w nocnych barwach

Zastanawialiście się kiedyś, co zwierzęta robią w nocy? Nie? No to najwyższa pora zacząć, bo okazało się to znakomitym materiałem na serial dokumentalny. Produkcja była realizowana na sześciu kontynentach, a dzięki nowoczesnej technologii jej twórcy mogli podejrzeć nocne życie fauny. Co więcej - widzów przeprowadza przez nie kojący głos Toma Hiddlestona.

Serial już dostępny Apple TV+.

Selena — Serial

Życie najpopularniejszej wokalistki latynoamerykańskiej było pełne krętych ścieżek, przez co okazało się idealnym materiałem na film. W 1997 roku w Selenę wcieliła się Jennifer Lopez, teraz Netflix postanowił opowiedzieć o młodości artystki w formie serialu. Tytułowa bohaterka będzie odkrywać w nim blaski i cienie życia na świeczniku.

Serial już dostępny na Netflix.

Magiczne święta z Mariah Carey

Boże Narodzenie coraz bliżej, więc i możemy spokojnie zacząć śpiewać świąteczne hymny. Oprócz Last Christmas z pewnością jest takowym All I Want For Christmas Is You. Bo jak dowiecie się ze speciala Apple TV+, tylko Mariah Carey może przywrócić uśmiech na ustach ludzi. Ze śpiewem na ustach i tanecznym krokiem piosenkarka na prośbę Świętego Mikołaja uratuje święta.

Film już dostępny na Apple TV+.

Królowie Charm City

To takie „Karate Kid”, tylko zamiast karate mamy crossy. Głównym bohaterem jest nastolatek, który zafascynowany grupą wykonującą akrobacje na motocyklach wchodzi do przestępczego świata. Uratować go może tylko mentor, będący legendarnym kierowcą.

Film już dostępny na HBO GO.

Szczygieł

Adaptacja powieści Donny Tartt ominęła polskie kina. Teraz będziemy mogli ją zobaczyć dzięki HBO GO. Jest to opowieść o 13-latku, który po tragicznej śmierci mamy, postanawia ukraść z muzeum bezcenne dzieło sztuki.

Film będzie dostępny na HBO GO od niedzieli 6 grudnia.

Co poza tym?

W sobotę szczególnie polecamy: widowiskowe „Kong: Wyspa Czaszki” (TVN7, sobota 17:30), kultową komedię „Akademia policyjna” (TNT, sobota 21:05), Keanu Reevesa w „John Wick 2” (TV Puls, sobota 22:05) i horror z Nicolasem Cage’em „Kolor z przestworzy” (HBO2, sobota 01:05).

REKLAMA

W niedzielę szczególnie polecamy: kontynuację nietypowego spojrzenia na popularną baśń „Czarownica 2” (Polsat, niedziela 20:00), świąteczne „Listy do M.” (TVN7, niedziela 20:00), Arnolda Schwarzeneggera w „Egzekutor” (TNT, niedziela 21:00) i kultową polską komedię „Dzień świra” (Stopklatka, niedziela 21:55).

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA