REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

„Mank”, ostatni film Chadwicka Bosemana i „Niebo o północy". Jakie filmy obejrzymy w grudniu?

Kina nieczynne, tak więc w streamingu cała nadzieja. I na szczęście filmowy rozkład jazdy w VOD na grudzień 2020 roku nie rozczarowuje. Czekają nas m.in. telewizyjno-streamingowe premiery filmów „Niewidzialny człowiek” i „Na noże”, jak również ciekawie zapowiadające się premiery Netfliksa, które zapewne znajdą się pośród oscarowych pewniaków.

27.11.2020
8:54
George Clooney w filmie Niebo o północy
REKLAMA
REKLAMA

Mank – od 4 grudnia w Netfliksie

Po długiej przerwie David Fincher powraca za kamerę. I wiele wskazuje na to, że „Mank” będzie jednym z czarnych koni w wyścigu o Oscara 2021. To opowieść o Hermanie J. Mankiewiczu (w tej roli sam Gary Oldman) – scenarzyście legendarnego „Obywatela Kane’a”. Skrypt do „Manka” napisał z kolei ojciec Davida Finchera, Jack.

Ma’ Rainey: Matka bluesa – od 18 grudnia w Netfliksie

Wyprodukowany m.in. przez Denzela Washingtona ostatni film z Chadwickiem Bosemanem to historia rozgrywająca się w Chicago w latach 20. XX wieku. Historia skupia się wokół Ma Rainey (w którą wciela się Viola Davis), wybitnej śpiewaczki, nazwanej przez wszystkich matką bluesa. Jeśli kochacie muzykę i atmosferę Ameryki sprzed wieku, to czeka was nie lada uczta.

Na noże – od 20 grudnia w HBO

Rain Johnson szybko podniósł się i odpokutował grzechy popełnione przy „Ostatnim Jedi”, serwując kinomanom wspaniałą zabawę motywami z kryminałów Agathy Christie we współczesnym wydaniu. Precyzyjnie rozpisany scenariusz, solidne zwroty akcji i intryga oraz imponująca obsada (m.in. Daniel Craig, Don Johnson, Jamie Lee Curtis, Chris Evans i Christopher Plummer) gwarantują kapitalną rozrywkę na wysokim poziomie.

Metallica: S&M2 – od 21 grudnia w CANAL+

Byłem w gimnazjum gdy pojawił się pierwszy koncert „S&M”. Był to prawdziwy game-changer, gdyż niedługo później standardem stało się, że wykonawcy rockowi z dorobkiem zaczęli co jakiś czas koncertować z orkiestrami. „S&M2” nie wprowadza już więc takiej samej świeżości, ale, kurcze, to nadal koncert Metalliki, który można obejrzeć w streamingu! Usłyszymy wszystkie największe przeboje, w tym One, Nothing Else Matters czy Master of Puppets, jak i kawałki z nowszych albumów kapeli.

Niebo o północy – od 23 grudnia w Netfliksie

Znakiem czasów, w których żyjemy jest to, że drugim największym (po „Tenet”) blockbusterem 2020 jest film Netfliksa. „Niebo o północy” to pierwsze wysokobudżetowe widowisko wyreżyserowane przez George’a Clooneya (który zagra też jedną z głównych ról w filmie) i już samo to jest interesujące. A jak dodamy sobie do tego to, że będzie to dramat science-fiction (coś w stylu mikstury „Interstellar” z „Grawitacją”) to naprawdę nie trzeba mnie specjalnie namawiać na spędzenie wieczora 23 grudnia na kanapie.

Niewidzialny człowiek – od 25 grudnia w CANAL+

REKLAMA

Jeden z pierwszych i ostatnich wielkich przebojów kinowych 2020 roku (kto wie czy nie w ogóle w dziejach istnienia kin jakie znamy). Reżyser znakomitego akcyjniaka „Ulepszenie”, Leigh Whannell, powrócił ze świeżą adaptacją/remakiem klasycznego horroru opartego na powieści H.G. Wellesa. Całość została sprawnie przeniesiona do współczesności, także pod względem podejmowanej tematyki (nie zabrakło nawet doszukiwania się metafor względem całego ruchu #MeToo). Przede wszystkim jednak „Niewidzialny człowiek” A.D. 2020 to naprawdę niezły straszak, trzymający w napięciu od początku do samego końca.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA