REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Nie żyje Marek Litewka. Ceniony polski aktor miał 75 lat

Nie żyje aktor Marek Litewka. Smutną informacją podzielili się przedstawiciele krakowskiego Teatru STU. To właśnie z tym teatrem związany był w ostatnim czasie artysta. Miał 75 lat.

12.01.2024
18:34
Nie żyje Marek Litewka
REKLAMA

Marek Litewka nie żyje. Smutną informację zamieścili w mediach społecznościowych władze Teatru STU.

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy o śmierci naszego Przyjaciela, wybitnego aktora teatralnego i filmowego Marka Litewki - czytamy.

REKLAMA

Więcej o aktorach przeczytasz w Spider's Web:

Marek Litewka nie żyje. Przez wiele lat grał w serialu Polsatu "Pierwsza miłość"

Na dorobek aktora składa się ponad 100 ról filmowych oraz teatralnych. W krakowskim Teatrze Stu wystąpił w takich spektaklach, jak m.in. "Inne rozkosze", "Hamlet", "Król Lear", "Śluby Panieńskie" czy "Biesy". Przez 20. lat związany był z hitowym serialem Polsatu, "Pierwsza miłość". Zagrał tam aż dwie role. Wcielił się w profesora Świderskiego oraz postać szejka Abdullah al Rabeeah.

W swoim portfolio Marek Litewka miał też aż 32 spektakle Teatru Telewizji oraz trzy audycje Teatru Polskiego Radia. Serialowi widzowie poza "Pierwszą miłością" mogli kojarzyć go również z takich seriali, jak m.in. "Na Wspólnej", "Glina" czy "Fala zbrodni".

REKLAMA

Marek Litewka był absolwentem Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie

Marek Litewka był absolwentem Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie. Najpierw występował w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tanowie, a później na wiele lat związał się z Teatrem Starym. Kolejno grał w Teatrze Bagatela oraz w ostatnich latach Teatrze Stu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA