REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Z Fame MMA do roli księdza. Sebastian Fabijański wraca do kin

Sebastian Fabijański skończył swoją przygodę z Fame MMA po trzech nieudanych walkach w oktagonie. Fabijański już jakiś czas temu zapowiadał, że planuje wrócić do świata filmu, gdzie czuje się najlepiej. Już 12 stycznia do kin trafi film z udziałem Fabijańskiego "Powstaniec 1863", w którym zagra księdza, Stanisława Brzóskę. O czym będzie film?

12.12.2023
12:31
Sebastian Fabijański Powstaniec 1863
REKLAMA

Sebastian Fabijański w ostatnim czasie dał się poznać jako zawodnik Fame MMA. Trzy nieudane walki zaowocowały jednak ogromnym zastrzykiem gotówki, gdyż Fabijański za walki w oktagonie które trwały łącznie 93 sekundy, zgarnął prawie 2 mln złotych. Sebastian już jakiś czas temu zapowiadał, że kończy z tym sportem i wraca na filmowy plan, bo właśnie tam czuje się najlepiej.

REKLAMA

Sebastian Fabijański zagra księdza w filmie "Powstaniec 1863".

Już 12 stycznia do kin trafi film "Powstaniec 1863", gdzie Fabijański wcieli się w postać księdza, Stanisława Brzóskę - polskiego duchownego, generała oraz kapelania z czasów powstania styczniowego. Fabijańskiemu powierzona została główna rola.

Więcej o Sebastianie Fabijańskim przeczytasz w Spider's Web:

Fabuła produkcji skupi się na tytułowym powstańcu, który w wyniku splotu różnych wydarzeń staje na czele najdłużej walczącego oddziału powstańczego. Pierwsza akcja księdza okazuje się sukcesem, za co zostaje mianowany oficerem i naczelnym kapelanem powstania. Jest też tropiony przez carskiego oficera Maniukina, który nazwany zostaje "Katem Podlasia". Kilka razy uda mu się uniknąć śmierci. Z kolei przez Rosjan nazywany jest "Duchem", a przez najbliższe dwa lata powstania jest nieuchwytny i sieje popłoch pośród wojsk Rosyjskiego Imperium. Z kolei polskiemu społeczeństwu daje nadzieję na to, by wydostać się spod carskiego zaboru.

Odtwórca głównej roli, Sebastian Fabijański podkreślał, że bardzo ważne było dla niego, aby jego rola miała dość silny duchowy aspekt. Jak mówił, na wczesnym etapie, produkcja miała mieć tytuł "Ostatni duch", a Sebastian bardzo chciał, by natchnąć się tym duchem. Dlatego postanowił jeździć śladami księdza i poznawać jego życie.

Plakat filmu "Powstaniec 1863"

"Powstaniec 1863". Kto w obsadzie produkcji Tadeusza Syki?

REKLAMA

Kontrast 'duchowny i jednocześnie dowódca wojskowy' i fakt, że kapelan chwycił za broń bardzo mnie zafascynował- cytuje słowa Sebastiana Fabijańskiego portal Interia.pl. Reżyserem obrazu jest Tadeusz Syka. Jak mówił reżyser, pomysł stworzenia filmu o takiej tematyce narodził się w grudniu 2020 roku, gdzie wertując archiwalne źródła o XIX-wiecznych polskich bohaterach, filmowiec odkrył postać ks. Brzóski, dochodząc do wniosku, że może to być pomysł na film.

W rolach głównych poza Sebastianem Fabijańskim pojawią się też m.in. Olgierd Łukaszewicz, Cezary Pazura, Daniel Olbrychski, Karolina Szymczak i Ksawery Szlenkier. film trafi do kin już 12 stycznia 2024 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA