REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Martin Scorsese wyreżyserował reklamę w klimacie science fiction. O co chodzi?

Amerykański reżyser, którego produkcje wzbudzają zainteresowanie widzów na całym świecie, nie poprzestaje na dłuższych formach artystycznej ekspresji. Okazuje się, że twórca takich filmów jak „Chłopcy z ferajny”, „Irlandczyk” oraz niedawny „Czas krwawego księżyca” odnajduje się równie dobrze w trzydziestosekundowych klipach marketingowych. Martin Scorsese wyreżyserował reklamę w klimacie science fiction, w której to gościnnie występuje… on sam.

12.02.2024
15:19
martin scorsese wyrezyserowal reklame sciencie fiction
REKLAMA

Reklama uznanego reżysera stworzona została na potrzeby Super Bowl, czyli finału mistrzostw futbolu amerykańskiego, który odbył się w miniony weekend. Jest to wydarzenie przepełnione najnowszymi filmowymi zapowiedziami, występami gwiazd oraz oczywiście różnymi formami marketingowego przekazu o ogromnym budżecie. Martin Scorsese postawił na tematykę science fiction, nawiązując do uzależnienia współczesnego społeczeństwa.

REKLAMA

Czytaj więcej o produkcjach Martina Scorsese na łamach Spider's Web:

Martin Scorsese i reklama science fiction. O czym opowiada?

Reżyser stara się przekazać, że często lepiej jest patrzeć w górę niż w dół, na ekrany naszych telefonów. Dlaczego? Osoby widoczne w reklamie orientują się o nadchodzącej inwazji kosmitów z powiadomień na trzymanych w dłoniach urządzeniach, pomimo tego, że nad ich głowami od jakiegoś czasu wisi już ogromny pozaziemski pojazd, tzw. latający talerz. Przybysze usilnie próbują zwrócić na siebie uwagę ludzi. Zatrzymują się nawet na wysokości oszklonego budynku, jednak odbywające się tam aktualnie spotkanie firmowe okazuje się ważniejsze dla jego uczestników. Skutkuje dopiero wysłana przez kosmitów elektroniczna notyfikacja, która pojawia się gdzieś między śmiesznym filmikiem z kotem a najnowszymi wiadomościami z giełdy. W tym samym czasie sam Scorsese siedzi w samochodzie, który utknął w korku, także skupiając się na czymś zupełnie innym.

Martin Scorsese wyreżyserował reklamę w klimacie science fiction na Super Bowl
REKLAMA

W moim wieku trudno jest znaleźć debiut reżyserski. Kiedy Squarespace po raz pierwszy zwróciło się do mnie z propozycją stworzenia spotu, pomyślałem, że to moja szansa. Zróbmy coś wielkiego, zróbmy coś nie z tego świata – kolesie z kosmosu budujący stronę internetową. Jestem nowojorczykiem. Jesteśmy zajęci, zawsze w ruchu. Czy w ogóle zauważylibyśmy istoty pozaziemskie żyjące wśród nas? Ma pojawić się [reklama] podczas tego show zwanego Super Bowl? Powinna być wielka!

mówi Scorsese na temat najnowszej wyreżyserowanej przez siebie reklamy

Zdjęcie główne: G Holland / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA