REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Filmowe Uniwersum Marvela otwiera się na LGBT. Potwierdza to reżyser „Avengers: Koniec gry”

Marvel lata temu zdominował superbohaterskie kino, ale w jednym aspekcie był zawsze mocno krytykowany. Kobiety i osoby o innym kolorze skóry niż biały przez długi czas miały w MCU bardzo ograniczoną rolę. To się ostatnio zmieniło, a kolejnym krokiem ma być film z bohaterem o orientacji płciowej innej niż heteroseksualna.

02.04.2019
9:39
marvel lgbt
REKLAMA
REKLAMA

Fani superbohaterskich opowieści odliczają dni do premiery „Avengers: Koniec gry”. Film braci Russo będzie absolutnym wydarzeniem sezonu, dlatego duet reżyserów bardzo aktywnie uczestniczy w jego promocji. Co samo w sobie nie jest niczym negatywnym dla wielbicieli Marvel Cinematic Universe, bo pozwala im dowiedzieć się czegoś więcej na temat tej i kolejnych planowanych produkcji. Niektóre dostarczane widzom wieści potrafią zadziwić, inne wręcz poruszyć (choć nie wszystkie materiały promocyjne znajdą odzwierciedlenie w filmie).

Kilkoma zakulisowymi informacjami podzielił się ostatnio Joe Russo. Twórca zdradził choćby, że Tom Holland grający Spider-Mana nie dostał scenariusza „Avengers: Koniec gry”. Jak podaje portal Comicbook, aktor poznał jedynie swoje kwestie i nie wie nawet do kogo je wypowiada. Bracia Russo ograniczają się do bardzo ogólnego opowiedzenia mu sceny, w której gra i to musi mu wystarczyć. Wszystko dlatego, że Holland nie słynie z umiejętności dotrzymywania sekretów, a Marvel chce uniknąć spoilerów.

Russo przyznał też, że wkrótce możemy spodziewać się zapowiedzi filmu z superbohaterem ze środowiska LGBT.

Marvel od ponad roku nie ukrywa, że chce większej reprezentacji osób o innej niż heteroseksualna orientacji. Ostatnie informacje na ten temat słyszeliśmy jednak wiele miesięcy temu. Nie do końca było wiadomo, czy chodzi o homoseksualnych bohaterów i jak wielka będzie ich rola w nadchodzących produkcjach.

REKLAMA

Joe Russo w rozmowie z indyjską wersją Huffington Post, powiedział nieco więcej na ten temat. Według reżysera już wkrótce usłyszymy więcej o projekcie z takim superbohaterem (lub superbohaterką). Współtwórca „Avengers: Koniec gry” zapewne miał na myśli zapowiedź 4. fazy MCU, która ma nastąpić jakiś czas po premierze nowego filmu. Być może wspomniany film to „Young Avengers”. Na temat tej produkcji spekuluje się od kilku miesięcy, a do grupy młodych bohaterów należą osoby o różnej orientacji seksualnej.

Światowa premiera „Avengers: Koniec gry” odbędzie 26 kwietnia 2019.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA