REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Nie żyje Marzena Kipiel-Sztuka. Aktorka z serialu "Świat według Kiepskich" miała 58 lat

Nie żyje Marzena Kipiel-Sztuka. Polska aktorka, której popularność przyniosła rola Halinki Kiepskiej w serialu "Świat według Kiepskich", miała 58 lat. Informację o śmierci artystki przekazała Renata Pałys.

09.06.2024
12:03
marzena sztuka nie zyje swiat wedlug kiepskich
REKLAMA

Marzena Kipiel-Sztuka z początku związana była z teatrem nie jako aktorka, a suflerka - między 1987 a 1989 r. pełniła tę funkcję w Teatrze im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie. Od 1989 do 2000 r. można ją było zobaczyć na deskach Teatru Dramatycznego w Legnicy. Popularność zyskała za sprawą roli Halinki Kiepskiej, żony Ferdynanda Kiepskiego w serialu komediowym "Świat według Kiepskich", który był emitowany w latach 1999-2022.

REKLAMA

Nie żyje Marzena Kipiel-Sztuka. Aktorka chorowała na depresję

O śmierci artystki poinformowała Renata Pałys, która w serialu "Świat według Kiepskich" odgrywała rolę Heleny Paździoch:

Dzisiaj rano po ciężkiej chorobie odeszła Marzena Sztuka

- napisała we wpisie.
Marzena Kipiel-Sztuka

W minionych latach odeszli także inny aktorzy znani z serialu "Świat według Kiepskich". W 2021 r. pożegnaliśmy Ryszarda Kotysa, który wcielał się w Mariana Paździocha, natomiast rok wcześniej zmarł Dariusz Gnatowski, odtwórca roli Arnolda Boczka. W 2016 r. odszedł Bohdan Smoleń, który przez fanów serialu znany był jako listonosz Edzio.

REKLAMA

O tych, którzy odeszli, przeczytasz w Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA