REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

Ten futrzak brzmi znajomo. TVN będzie mieć show z celebrytami śpiewającymi w strojach zwierząt

"Mask Singer" to nowy program rozrywkowy, który wiosną pojawi się na antenie TVN. Przypomina formułą "Twoja twarz brzmi znajomo", ale tym razem występujący celebryci będą przebrani za zwierzęta, ptaki, rośliny czy potrawy. I nie dowiemy się, kto w nim wystąpi, bo cały projekt musi być trzymany w tajemnicy. Inaczej nie miałby sensu.

01.02.2022
11:22
mask singer muzyczny talent show tvn player kiedy
REKLAMA

"King of Mask Singer" to muzyczne show tak kuriozalne, że musiało zostać wymyślony we wschodniej Azji, a konkretnie w Korei Południowej. Gwiazdy przebrane za antropomorficzne zwierzęta od razu kojarzą się z subkulturą furry (tudzież furasy). Śpiewające futrzaki spodobały się jednak tak bardzo, że format został wykupiony na całym świecie, gdzie miał swoje lokalne wersje w ponad 40 krajach.

REKLAMA

W Polsce od 2014 roku ogromną popularnością cieszy się program "Twoja twarz brzmi znajomo", w którym celebryci przebierają się za znanych muzyków i wykonują ich piosenki. Często wywołują przy tym kontrowersje z powodu tzw. black face. "Mask Singer" z pewnością uniknie takich wpadek, ale czy dorówna lub przeskoczy w popularności sztandarowe show Polsatu? Ma spory potencjał.

Mask Singer. O co chodzi w nowym talent show TVN-u?

Zwykle przed premierą programu rozrywkowego z celebrytami znamy choć kilka największych nazwisk. W tym przypadku nie dowiemy się wcześniej, kto wystąpi na scenie. "Personalia uczestników od początku są ściśle tajne, to prawdziwy top secret! Utrzymaniu anonimowości służą rygorystyczne procedury. Tożsamość gwiazd znają nieliczni. Nawet podczas rozmów na scenie ich głosy są modulowane elektronicznie. Wszystkie środki ostrożności mają jeden cel - zagwarantować widzom wspaniałą zabawę!" - czytamy w informacji prasowej.

Aktorzy, muzycy, celebryci, sportowcy, dziennikarze czy politycy będą śpiewać incognito w wymyślnych strojach. Zadaniem widzów i "detektywów" będzie odgadnięcie, kto kryje się pod maską. W programie bierze udział 12 uczestników. Punktem kulminacyjnym każdego odcinka będzie ujawnienie tożsamości jednego z nich. Tak więc na poznanie niektórych przebierańców będziemy czekać kilka tygodni.

Muzyczne występy oglądają widzowie, publiczność w studio i czterech "detektywów". Detektywi prowadzą śledztwo, zadają uczestnikom pytania, typują, kto ich zdaniem kryje się pod maską. Starają się też rozszyfrować tropy, pojawiające się w filmach, przed występami gwiazd. Wskazówki dotyczące zamaskowanych postaci na pewno pomogą tym, którzy dobrze znają życiorysy osób z pierwszych stron gazet, przebieg ich karier czy śledzą show-biznesowe nowinki. W każdym odcinku publiczność i "detektywi" głosują na najlepszy występ. Uczestnik z najmniejszą liczbą głosów ujawnia swoją tożsamość, zdejmując maskę. Na ten ekscytujący moment czekają widzowie. Przy wtórze okrzyków „zdejmij maskę!”, gwiazda odsłania swoją twarz. Zwycięzcą programu zostaje uczestnik, którego personalia najdłużej pozostaną tajemnicą. Nagrodą jest statuetka Złotej Maski!

- informacja prasowa TVN
REKLAMA

W zagranicznych wersjach programu typu "King of Mask Singer" oraz "Masked Singer" występowały takie gwiazdy jak m.in.  Seal (w stroju Pumy), Toni Braxton (była Rybą), Tori Spelling (jako Jednorożec), La Toya Jackson (Obcy) i Kelly Osbourne (Biedrona). Kto wystąpi w polskiej wersji? Tego dowiemy się wkrótce.

Muzyczne show "Mask Singer" pojawi się wiosną na antenie TVN i w Playerze.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA