REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Zbigniew Stonoga złożył Macie propozycję: "trzy słowa do Michała Matczaka"

Dziś w nocy na youtube'owym kanale Zbigniewa Stonogi pojawił się film pod tytułem "Trzy słowa do Michała Matczaka", w którym kontrowersyjny przedsiębiorca zwraca się do rapera Maty. Tematem wideo jest wykorzystanie wizerunku założyciela partii i niedoszłego polityka w numerach Matczaka - w związku z tym Stonoga ma dla chłopaka pewną propozycję.

18.08.2022
8:32
mata zbigniew stonoga youtube 2022 matczak
REKLAMA

Co łączy Zbigniewa Stonogę i rapera Matę? Z całą pewnością niechęć do partii rządzącej, przez którą obaj czują się prześladowani, choć to ten pierwszy zdecydowanie bardziej zaszedł jej za skórę i nieporównywalnie więcej czasu spędził za kratkami.

Dziś w nocy Stonoga opublikował na swoim kanale na Youtube film zatytułowany "Trzy słowa do Michała Matczaka", w którym zwraca się bezpośrednio do Maty i składa mu propozycję. O co chodzi?

REKLAMA

Stonoga do Maty

Niedługi materiał rozpoczyna się od słów uznania i gratulacji, które przedsiębiorca składa raperowi. Następnie Stonoga mówi: "Doszły mnie słuchy, że w swoich produkcjach używasz a to mojego głosu, a to wizerunku". Po tych słowach dodaje, że jego marzeniem jest, by wspierać ludzi młodych i tych, którzy "w tym chorym państwie starają się wznieść się na wyżyny niedostępne dla innych ludzi".

W związku z tym otwarcie prosi Matę, by ten oddelegował do niego odpowiednią osobę - "po to tylko, bym mógł nagrać dla ciebie materiały, których będziesz mógł użyć w swoich produkcjach i występach scenicznych, bo wiem, że moja postać w jakiś sposób je urozmaica".

Ta władza nienawidzi ludzi, którzy otwarcie się jej sprzeciwiają i ją krytykują. Michale, korzystając ze sposobności, chciałbym pozdrowić twojego ojca, wybitnego prawnika, który niestety będzie musiał się przebranżowić z prawnika na komika, ponieważ chyba nikt w Polsce nie spodziewał się, że z prawa karnego da się zrobić taki kabaret, jak robi to Zbigniew Ziobro.

Większość prawników dzisiaj z ludzi nauki logicznej przechodzi w stronę scenicznego komedianta, no bo prawo w Polsce nie działa, nie ma autorytetów prawnych (…) Michał, serdecznie zapraszam do kontaktu, jeśli mogę ci pomóc w twojej karierze, zrobię to bardzo chętnie - oczywiście darmowo.

Na koniec dodał, że jeśli Mata chce wykorzystać cokolwiek, co zawiera wizerunek Stonogi, może to robić do woli - za friko. "U mnie, stary, masz carte blanche, za odwagę - młodzieńczą, patriotyzmu i wszystkiego, na co się zdecydowałeś w swoim młodym życiu".

To nie pierwsze wideo, w którym dawny członek Samoobrony zwraca się do młodego Matczaka. Wcześniej gratulował mu już głośnego "orędzia" i zapowiedzi startu w wyborach prezydenckich w 2040 roku.

Zbigniew Stonoga do Maty

Co nowego u Zbigniewa Stonogi?

Zbigniew Stonoga wyszedł (kolejny raz) na wolność w czerwcu tego roku. Warszawski sąd uchylił wówczas ostatni z siedmiu aresztów stosowanych wobec kontrowersyjnego biznesmena - prowadząca jedno ze śledztw w jego sprawie Prokuratura Regionalna w Lublinie zapowiedziała wówczas zaskarżenie decyzji o zwolnieniu Stonogi.

Prokurator jeszcze w toku sprawy sprzeciwił się wnioskowi - stwierdził, że uchylenie aresztu może uniemożliwić prowadzenie postępowania sądowego, istnieje bowiem spore prawdopodobieństwo, że oskarżony ponownie ucieknie z kraju - co już przecież raz uczynił. W czerwcu 2021 roku deportowano go do Polski z Holandii; wcześniej przebywał w Norwegii, która nie udzieliła mu jednak azylu. Wysłano za nim Europejski Nakaz Aresztowania.

REKLAMA

Złośliwi przekonują, że wkrótce - zgodnie z "cyklem życia Stonogi", który od lat prezentuje się tak samo, jak na powyższym obrazku - po próbach walki o atencję, przyjdzie czas na kolejny potężny atak na Zbigniewa Ziobrę (jego przedsmak możemy poczuć, oglądając opublikowany dwa dni temu film "Śladami zera"), a niedługo później - kolejną odsiadkę. Oczywiście, jego problemy z prawem nie ograniczają się jedynie do konfliktów z Ziobrą. Aferzysta, który swego czasu ujawnił akta afery podsłuchowej, był oskarżany m.in. o spowodowanie strat w spółce Viamot sięgających 42 mln złotych w postaci środków pieniężnych i nieruchomości.

Tymczasem jednak były kandydat na prezydenta zajął się testowaniem samochodów na Youtube. Na jego kanale pojawił się m.in. filmiki z prezentacją i testem Audi R8 RWD oraz Mercedesa AMG GT S 4.0 510 KM. Ten kierunek formy youtube'owego wyrazu będzie dla Stonogi zdecydowanie bezpieczniejszy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA