REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Do sieci wyciekł tytuł filmu „Matrix 4”. Co on może oznaczać?

Film reżyserowany przez Lanę Wachowską trafi do kin i serwisu HBO Max 22 grudnia 2021 roku. W rolach głównych ponownie Keanu Reeves i Carrie-Ann Moss.

01.02.2021
10:49
Kadr z filmu Matrix Reaktywacja
REKLAMA
REKLAMA

Fabuła filmu „Matrix 4” trzymana jest w ścisłej tajemnicy i bardzo dobrze – to jedna z ostatnich produkcji, której spoilery są mile widziane. Tym niemniej, ciekawość fanów nierzadko bierze górę i każdy chciałby dowiedzieć się choć trochę więcej niż to, co serwują nam media.

Teraz na przykład, prawdopodobnie, bo nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone, poznaliśmy tytuł filmu „Matrix 4”. Będzie on brzmieć: „Matrix: Resurrections”.

Po polsku wychodzi więc „Matrix: Zmartwychwstania”, ale jako że zarówno w wersji oryginalnej jak i polskiej, podtytuły kolejnych sequeli serii zaczynały się od litery „R”, można domniemywać, że nad Wisłą będzie to „Matrix” Rezurekcje”. Po „Reaktywacji” i „Rewolucjach” składa się to w całkiem niezłą całość, tym samym dokładając do równania religijne konotacje, od których poprzednie odsłony serii nie stroniły. Sam Neo jest swoistym archetypem postaci mesjanistycznej, współczesną inkarnacją Jezusa.

Podtytuł czwartej części „Matriksa” wskazuje więc na to, że zarówno Neo jak i Trinity, których widzieliśmy na zdjęciach z planu „czwórki” w jakiś sposób zmartwychwstali – przed nimi być może ostatnia, najważniejsza misja w walce o losy ludzkości.

Warner Bros. na ten moment nie potwierdza rewelacji o tytule filmu „Matrix 4” i na razie trzymają się tego, że film nie ma oficjalnego tytułu.

Tym niemniej aż prosi się o to by „Resurrections” zostało potwierdzone oficjalnie, bo trudno o lepsze nazewnictwo. Poczekamy zobaczymy.

„Matrix 4” pojawi się w kinach i HBO Max 22 grudnia 2021 roku.

REKLAMA

Oprócz Keanu Reevesa i Carrie-Ann Moss w obsadzie pojawią się także Priyanka Chopra, Yahya Abdul-Mateen II i Neil Patrick Harris.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA