REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Matrix 4" będzie brutalny i wulgarny. Film otrzymał kategorię R

"Matrix Zmartwychwstania" w jednym elemencie na pewno będzie przypominać oryginalny film sióstr Wachowskich. Nowa część kultowej serii science fiction otrzymała kategorię R, czyli jest filmem przeznaczonym dla dorosłych. Podobnie jak "Matrix" zawiera sceny przemocy i wulgarny język.

20.10.2021
18:37
matrix zmartwychwstania dla dorosłych kategoria r matrix 4
REKLAMA

Premiera "Matrix 4" zbliża się wielkimi krokami, o czym świadczą pierwszy pełnoprawny zwiastun produkcji i pojawiające się systematycznie w sieci nowe informacje o fabule. Najpierw dowiedzieliśmy się co nieco o postaci "nowego Morfeusza", a niedawno opublikowany opis fabuły potwierdził istnienie dwóch rzeczywistości: tej prawdziwej i stworzonego przez maszyny wirtualnego matriksa. Wątki podobne do pierwszej części z pewnością nie są przypadkowe i zapewne uspokoją część widowni odrzuconej wyglądem premierowego trailera.

Sam odebrałem go z mocno mieszanymi odczuciami, bo "Matrix Zmartwychwstania" wyglądał na nim bardziej niż "John Wick 4" niż kolejna opowieść o Neo, Trinity i Morfeuszu. Na szczęście już teraz możemy potwierdzić, że przynajmniej pod jednym względem "Matrix 4" upodobnił się do oryginalnej trylogii. Chodzi o otrzymaną kategorię wiekową i powodu jej przyznania. Każdy z poprzednich filmów z serii "Matrix" mogły oglądać tylko osoby dojrzałe ze względu na obecną w nich przemoc, mocny, czasem wulgarny język i (tylko w przypadku "Matrix Reaktywacja) sceny seksualne.

REKLAMA

"Matrix 4" też otrzymał kategorię R dla dorosłych. Małe dzieci i strachliwi dorośli powinni trzymać się od tego filmu z daleka.

REKLAMA

Jak podaje portal Collider, nowy film wytwórni Warner Bros. nie będzie więc pod tym względem odstawać od poprzedników. Lana Wachowski nie miała najwyraźniej ochoty ugrzecznić historii znanej z poprzednich "Matriksów" i bardzo dobrze. Dlatego Motion Picture Association oficjalnie przyznało "Matrix Zmartwychwstania" literkę R za przemoc science fiction i trochę mocnego języka. Przy czym należy też podkreślić, że widzowie nie powinni oczekiwać lejącej się strumieniami z ekranu czerwonej posoki i przekleństw rzucanych z rękawa niczym w kinie Quentina Tarantino. Według biuletynu wystosowanego przez MPA nowy "Matrix" nie zawiera żadnych elementów tego typu.

"Matrix Zmartwychwstania" zadebiutuje w polskich kinach 17 grudnia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA