REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

W ostatnim odcinku "She-Hulk" pojawił się kluczowy bohater. Co o nim wiemy?

Finałowy odcinek "She-Hulk" podzielił widzów. Jedni mówią, że to, co się tam wydarzyło popsuło MCU, inni twierdzą, że co prawda zakończenie było szalone, ale przynajmniej zgodnie z duchem komiksów. W mojej opinii istotny jest jednak jeden z bohaterów, który tam się pojawił.

18.10.2022
8:39
she hulk skaar
REKLAMA

Uwaga: poniżej nie szczędzę spoilerów z finałowego odcinka serialu "She-Hulk".

Dołącz do Disney+ z tego linku i zacznij oglądać głośne filmy i seriale.

Za nami finał "Mecenas She-Hulk", czyli najnowszego serialu MCU. I tym razem widzowie nie powinni narzekać na nudę - wydarzyło się tu całkiem sporo. Nie przesadzę, jeśli napiszę, że otrzymaliśmy bodaj najdziwniejszą sekwencję w historii Kinowego Uniwersum Marvela. Ostatni epizod wprowadził też nową postać, która odegra sporą rolę w przyszłych produkcjach.

To było... dziwne. Serio - 9. odcinek "She-Hulk" zaserwował nam pewną sekwencję, która wielu widzów mogła zbić z tropu. Nie zamierzam jednak skupiać się na ocenie epizodu czy całego serialu - napiszę tylko pokrótce, że dostarczył mi wielu rozczarowań. I niemało frajdy zarazem.

Co jednak wydaje mi się najistotniejsze z punktu widzenia całego MCU, to wprowadzenie zupełnie nowej, znanej z komiksów Marvela postaci.

REKLAMA

Mecenas She-Hulk: kim jest Skaar?

Spekulacje o debiucie Skaara w MCU trwały już od dłuższego czasu. Co ciekawe, pojawienie się tego bohatera w "She-Hulk" sugerował już w sierpniu serwis "The Direct". Ta teoria była wnioskiem wysuniętym z pilota serialu: przypomnę, że w jednej ze scen naprzeciw auta Bruce'a Bannera i Jennifer Walters zatrzymał się statek z planety Sakaar. To lokacja, której zarządcą był znany z filmu "Thor: Ragnarok" Grandmaster. W ocenie Bruce'a pojazd próbował przekazać jakąś wiadomość, do której sedna naukowiec planował w przyszłości dotrzeć.

Ostatecznie Hulk w 9. odcinku przedstawia swojej rodzinie Skaara, czyli swojego syna. Przyznał niejako, że potomek został poczęty podczas jego pobytu na wspomnianej planecie. Nowego Zielonego Goliata widzimy krótko, ale możemy być pewni, że to zaledwie zapowiedź - z całą pewnością odegra większą rolę w nadchodzących produkcjach MCU.

Kim jest Skaar? W oryginale urodziła go księżniczka Sakaar, Caiera, którą Hulk wyzwolił spod jarzma czerwonego króla. Bohater powrócił na karty komiksów w ubiegłym roku po 5 latach nieobecności. Ten jeden z najpotężniejszych herosów obdarzonych mocą gamma debiutował w cyklu "What If?…" w 2007 roku, by w końcu stać się częścią kanonu. W "Planet Hulk" przybył na Ziemię, by zabić swojego ojca. Później odegrał kluczową rolę w "World War Hulks". Walczył ramię w ramię ze swoim ojcem i resztą Avengers, ale po częściowej utracie swoich nadnaturalnych zdolności zdecydował się na życie w odosobnieniu.

Heros nie tylko posiada moce podobne do ojcowskich, lecz także odziedziczył tzw. Dawną Moc po matce. Pozwala mu ona łączyć się ze swoją planetą i budującymi ją skałami, przemawiać poprzez ziemię, kontrolować lawę czy zamieniać własne ciało w kamień. Dzięki mocy wojowników cienia mógł mówić i poruszać się tuż po narodzinach. Swój nastoletni wygląd osiągnął w ciągu zaledwie jednego roku. Rozwinięcie aparycji i inteligencji dorosłego również zajęło mu niewiele czasu.

Myślę, że możemy już szykować się na znacznie dłuższy występ Skaara w nadchodzących produkcjach Kinowego Uniwersum Marvela.

REKLAMA
She-Hulk, odcinek 9.

Tekst został zaktualizowany.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA