REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Michael Caine: koniec kariery aktora? Rzecznik wyjaśnia, co dalej

Michael Caine zasugerował, że jego kariera dobiegła końca. Media potraktowały słowa aktora jako deklarację, tymczasem jego rzecznik zaprzeczył wnioskom wyciągniętym przez prasę.

18.10.2021
16:43
michael caine koniec kariery akto emerytura
REKLAMA

Wywiad, którego w ostatnim czasie udzielił legendarny Michael Caine - obecnie proponujący swój najnowszy film pt. "Best Sellers" - stał się szeroko cytowany w sieci, a to za sprawą słów dotyczących końca kariery aktora. Wspomniany obraz to jeden z filmów, które nakręcił jeszcze przed pandemią - w rozmowie z BBC Radio 5 przynał, że nie pracował na planie filmowym już od dwóch lat, a obecnie jest bardziej pisarzem niż aktorem (prawdą jest, że Caine wydał już kilka chętnie kupowanych książek).

Co więcej, jego wiek wiąże się z problemami zdrowotnymi - aktor ma niesprawną nogę i cierpi za sprawą chorego kręgosłupa, przez co nie może sprawnie się poruszać. "Best Sellers", komediodramat, który we wrześniu trafił na akrany kin w USA, miałby być w związku z tym ostatnim filmem w karierze wybitnego artysty (na swoją premierę czeka jeszcze "Medieval" z jego udziałem).

REKLAMA

Michael Caine kończy z aktorstwem?

Nie pracuję od dwóch lat. Mam problem z kręgosłupem, który wpływa na moje nogi, w związku z czym nie chodzę zbyt dobrze. Napisałem też książkę, kilka książek, które zostały wydane i odniosły sukces. Zatem nie jestem teraz aktorem, tylko pisarzem. Co jest cudowne, bo jako aktor musisz wstawać o szóstej rano i iść do studia na zdjęcia. Będąc pisarzem, możesz zacząć pracę bez wychodzenia z łóżka. (…) Nie było żadnych propozycji od dwóch lat, ponieważ nikt nie robi filmów, w których chciałbym zagrać. Mam 88 lat. Na rynku nie ma scenariuszy z głównymi bohaterami w moim wieku

- wyznał Caine.
REKLAMA

Aktor opowiedział też o scenariuszu, który otrzymał w ostatnim czasie - w jednej ze scen jego bohater miałby uciekać przed bandą oszustów. "Nie mogę chodzić, a co dopiero biegać!", podkreślił aktor. Światowe media potraktowały jego wyopwiedź dość jednoznacznie. Wówczas The Wrap, czyli popularny branżowy serwis internetowy, skontaktował się z rzecznikiem prasowym Caine'a. Ten stwierdził z pełnym przekonaniem, że to bzdura - brytyjski aktor nie zrezygnował całkowicie z aktorstwa i póki co nie wybiera się na emeryturę.

Co więcej, mówi się również, iż Caine pojawi się w kolejnym obrazie Christophera Nolana, z którym współpracował już siedmiokrotnie. Nadchodzący film reżysera ma skupić się na postaci ojca bomby atomowej, J. Roberta Oppenheimera.

Michael Caine to prawdziwa aktorska legenda. Urodził się w 1933 roku, ma na koncie dwa Oscary i grubo ponad 100 ról, z których imponująca część to udział w prawdziwych hitach.

Michael Caine - kończy z aktorstwem?
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA