REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Nie żyje Michael Gambon. Aktor grał w filmach o Harrym Potterze

Nie żyje brytyjski aktor Michael Gambon, odtwórca roli Albusa Dumbledore'a w serii o Harrym Potterze. Aktor miał 82 lata.

28.09.2023
14:53
Michael Gambon Featureflsh Photo Agency Shutterstocl
REKLAMA

O śmierci Michaela Gambona poinformowała rodzina, w oświadczeniu skierowanym do fanów. Ukochany mąż i ojciec, Michael zmarł spokojnie w szpitalu po zapaleniu płuc. Przy jego łóżku była żona Anne i syn Fergus - napisała rodzina, prosząc o uszanowanie ich prywatności w tym bolesnym czasie.

REKLAMA

Nie żyje Michael Gambon. Brytyjski aktor miał 82 lata.

Kariera aktorska Gambona rozpoczęła się od współpracy z The Edward/Macliammoir Gate Theatre w Dublinie. W 1963 dołączył do zespołu The National Theatre, grając w sezonie wieńczącym jego działalność pod kierownictwem Laurence'a Oliviera.

W Spider's Web piszemy o zagranicznych filmach:

Najbardziej znany był z roli profesora Dumbledore'a w serii "Harry Potter"

Michael Gambon został nagrodzony prestiżową nagrodą dla najlepszego aktora – The Evening Standard Theatre Award, za tytułową rolę w sztuce Volpone. Szerszej publiczności dał się poznać jako odtwórca roli Albusa Dumbledore'a w serii o Harrym Potterze. Nazwisko Gambona nosi zakręt na torze wyścigowym Top Gear, z którego wypadł w trakcie programu. Za zasługi dla branży rozrywkowej Gambon uzyskał tytuł szlachecki w 1998 roku. Aktor miał 82 lata.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA