REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD

Gdzie obejrzeć filmy z uniwersum "Spider-Mana"? Wszystkie produkcje dostępne są w VOD

Najnowszy film z uniwersum "Spider-Mana" zadebiutował w 2021 roku. Superbohaterski strój przywdział wtedy nie tylko Tom Holland, ale i Tobey Maguire oraz Andrew Garfield. I choć kolejna część produkcji MCU została zatrzymana przez strajk scenarzystów, to wiadomo, że prędzej czy później zadebiutuje na kinowych ekranach. A tymczasem warto odbyć podróż przez uniwersum "Spider-Mana" i obejrzeć wszystkie części kultowej serii o Człowieku-Pająku, które są dostępne VOD.

05.08.2023
14:00
Gdzie obejrzeć filmy z uniwersum "Spider-Mana"? Wszystkie produkcje dostępne są w VOD
REKLAMA

Choć "Spider-Man: Bez drogi do domu" zadebiutował w 2021 roku, to twórcy zadbali o to, aby superbohater nie odszedł w niepamięć - 2 czerwca w polskich kinach zadebiutowała bowiem animacja "Spider-Man: Poprzez multiwersum" w reżyserii Joaquima Dos Santosa i Kempa Powersa, zbierając wśród widzów pozytywne recenzje. Mimo to wciąż rodzi się pytanie: kiedy pojawi się kolejna część z Tomem Hollandem w roli Człowieka-Pająka? Jeszcze w czerwcu producentka Amy Pascal wspomniała, że pojawi się nie tylko trzecia część trylogii, "Beyond the Spider-Verse", ale i kolejna część "Spider-Mana". Podkreśliła, że prace nad produkcją są w toku, jednak zostały one na ten moment wstrzymane przez trwający od maja strajk scenarzystów.

REKLAMA

W oczekiwaniu na kolejne produkcje warto zatem przypomnieć sobie poprzednie części z uniwersum MCU ze Spider-Manem w roli głównej, a zarówno filmy, jak i animacje, dostępne są w serwisach VOD. Sprawdzamy, gdzie je obejrzeć.

Gdzie obejrzeć wszystkie części z uniwersum "Spider-Mana"?

Do serii filmów o Spider-Manie należy 8 pełnometrażowych produkcji. W pierwszych trzech w Człowieka-Pająka wcielił się Tobey Maguire, w kolejnych dwóch pojawił się Andrew Garfield, a w ostatnich trzech najnowszych superbohaterski strój przywdział Tom Holland. Nie można zapomnieć również o dwóch animacjach z Milesem Moralesem, w tym oscarowej produkcji "Spider-Man Uniwersum".

W trylogii Sama Raimiego w rolę główną wcielił się Tobey Maguire. W pierwszej części ("Spider-Man") główny bohater Peter Parker, ugryziony przez radioaktywnego pająka, staje się superbohaterem i jako Spider-Man podejmuje walkę z Zielonym Goblinem. Druga, oscarowa część ("Spider-Man 2") skupia się natomiast na relacji Petera Parkera z Mary Jane Watson oraz na walce z nowym wrogiem, który pojawił się na drodze superbohatera - Doktorem Octopusem. W ostatnim filmie w trylogii ("Spider-Man 3") zarówno Peter, jak i jego alter ego, przechodzą mroczną metamorfozę. Spider-Man przywdziewa bowiem czarny kostium, co jest początkiem walki nie tylko z jego wewnętrznymi demonami, ale również Sandmanem i Venomem, nowymi złoczyńcami, którzy pojawiają się na jego drodze.

Zwiastun filmu "Spider-Man" (2002)

W kolejnych dwóch filmach z serii o Spider-Manie w reżyserii Marka Webba w główną rolę wcielił się Andrew Garfield. W pierwszej części ("Niesamowity Spider-Man") superbohater wraz z ukochaną Gwen Stacy próbuje odkryć sekrety ze swojej przeszłości. Tajemnicza teczka jego ojca prowadzi go do doktora Connorsa, który okazuje się mieć swoje mroczne alter ego, jakim jest zmutowany Jaszczur. Druga część ("Niesamowity Spider-Man 2") stawia na drodze Petera nowego złoczyńcę, a jest nim Electro. Okazuje się także, że wszystkie drogi wrogów pajęczego superbohatera prowadzą w jedno miejsca - do OsCorp.

Zwiastun filmu "Niesamowity Spider-Man" (2012)

W najnowszych częściach z uniwersum "Spider-Mana" w reżyserii Jona Wattsa w superbohatera wcielił się Tom Holland. W pierwszym filmie z serii ("Spider-Man: Homecoming") na drodze Petera Parkera stanie niebezpieczny złoczyńca - Vulture - z którym bohater, pod czujnym okiem mentora Tony'ego Starka, będzie musiał podjąć walkę. W drugiej części ("Spider-Man: Daleko od domu") Peter, chcąc wziąć wolne od bycia Spider-Manem, nie skorzysta jednak ze swoich europejskich wakacji. Superbohater postanawia bowiem pomóc Nickowi Fury'emu w dotarciu do źródła tajemniczych ataków, które pustoszą kontynent. W ostatniej i najnowszej części ("Spider-Man: Bez drogi do domu") cały świat dowiaduje się, że pod pajęczą maską Spider-Mana kryje się Peter Parker. Kiedy jego tożsamość zostaje ujawniona, bohater postanawia zwrócić się o pomoc do doktora Strange'a. Jego zaklęcie tworzy jednak wyrwę, przez którą dostają się wszyscy złoczyńcy, z którymi Spider-Man kiedykolwiek walczył w każdym uniwersum.

REKLAMA
Zwiastun filmu "Spider-Man: Bez drogi do domu" (2021)

Warto wspomnieć także o oscarowej animacji "Spider-Man Uniwersum" z 2017 roku, która skupia się na Milesie Moralesie. Kiedy chłopak zostaje ukąszony przez radioaktywnego pająka, będzie musiał stawić czoła nowemu złoczyńcy - Kingpinowi. W walce pomogą mu Spider-Mani z innych wymiarów. Film dostępny jest w serwisach: Canal+, Disney+, Apple TV, Netflix, Prime Video, Rakuten, Play Now, Loomi oraz CHILI. Najnowsza część - "Spider-Man: Poprzez multiwersum" z 2023 roku - nie jest na ten moment dostępna w VOD.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA