REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Dalsze losy bohatera "Długu" w zwiastunie filmu "Mój dług". Premiera już w przyszłym miesiącu

"Mój dług" doczekał się pierwszego zwiastuna. Premiera filmu już w przyszłym miesiącu. Tymczasem dzięki trailerowi wiemy już czego mniej więcej należy spodziewać się w opowieści o dalszych losach bohatera głośnego "Długu" Krzysztofa Krauzego. Scenariusz produkcji powstał w oparciu o wspomnienia Sławomira Sikory, który wraz z Arturem Brylińskim zamordowali terroryzujących ich mężczyzn, za co trafili do więzienia.

18.01.2022
13:44
mój dług premiera zwiastun trailer
REKLAMA

"Mój dług", czyli dalsze losy bohatera "Długu" Krzysztofa Krauzego już niedługo trafi na ekrany kin. Na nieco ponad miesiąc przed premierą w sieci pojawił się zwiastun nadchodzącego filmu, na podstawie sprawy, która wiele lat temu wstrząsnęła całym krajem. Twórcy produkcji pokażą jakie wydarzenia doprowadziły do ułaskawienia Sławomira Sikory.

Dzięki "Długowi" historię Artura Brylińskiego i Sławomira Sikory zna w naszym kraju każdy. To oni terroryzowani przez ponad półtorej roku w końcu zdecydowali się na brutalne morderstwo swoich oprawców, którzy wymuszali na nich spłatę fikcyjnego długu. Zostali skazani na 25 lat więzienia, a po premierze filmu Krauzego rozpoczęła się walka o ich ułaskawienie. W grudniu 2005 roku doprowadziła ona do wyjścia Sikory na wolność.

REKLAMA

Mój dług - zwiastun filmu o dalszych losach bohatera Długu

Sikora spisał swoją historię, a książka "Mój dług" pojawiła się na rynku wydawniczym w 2004 roku. Potem na jej podstawie Andrzej Sobek wraz z autorem napisali scenariusz do filmu, który niedługo pojawi się na ekranach kin, a tymczasem w sieci zadebiutował jego zwiastun:

Mój dług - zwiastun - premiera

"Mój dług" to opowieść o dalszych losach Sikory, który za swoją zbrodnię spędził w więzieniu wiele lat. W filmie zobaczymy drogę do jego ułaskawienia. Oficjalny opis fabuły brzmi następująco:

REKLAMA

Młody przedsiębiorca Sławomir Sikora prześladowany przez bezwzględnego bandytę dopuszcza się morderstwa w obronie swoich najbliższych. Skazany na 25 lat więzienia trafia za kraty, gdzie musi walczyć o przetrwanie w środowisku recydywistów skazanych za najcięższe zbrodnie. Pozbawiony nadziei na sprawiedliwość, odizolowany od tych, których kocha, musi znaleźć w sobie siłę, by przeżyć i pozostać sobą. Każdy dzień tutaj jest walką o zachowanie godności i człowieczeństwa. Jest grą o życie, toczącą się według wyjątkowo brutalnych reguł. Sikora podejmuje tę walkę i nie daje się złamać. Uczy się zyskiwać sojuszników i przyjaciół, zdobywać szacunek i lawirować pomiędzy więziennymi subkulturami. Dzięki przyjaźni ze skazanym za zabójstwo uciekinierem z Legii Cudzoziemskiej oraz pomocy działaczki na rzecz praw człowieka, Sikorze udaje się uwierzyć, że jeszcze nie wszystko jest dla niego stracone. Ale kluczowe decyzje zapadają daleko za murami…

Na ekranie zobaczymy m.in. Bartosza Saka, Piotra Stramowskiego, Olgę Bołądź i Annę Karczmarczyk. Czy film będzie równie dobry i głośny co "Dług"? O tym przekonamy się już niedługo.

Premiera filmu "Mój dług" 25 lutego 2022 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA