REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. VOD

Netflix ekranizuje bestsellerową powieść Harrisa. W roli głównej Jeremy Irons

Jeremy Irons dołączył do obsady „Monachium”, czyli ekranizacji bestsellerowego thrillera Roberta Harrisa. Film powstaje na zamówienie platformy Netflix z udziałem twórców serialu „The Crown”.

03.11.2020
18:58
monachium netflix jeremy irons
REKLAMA
REKLAMA

Książki Roberta Harrisa, słynącego z kreślenia alternatywnych scenariuszów historii, od lat cieszą się dużą popularnością — brytyjski pisarz i scenarzysta ma na koncie m.in. takie tytuły jak „Fatherland”, „Dyktator” czy „Duch” (na podstawie której Roman Polański nakręcił obsypany nagrodami film „Autor widmo”). 

Podobny sukces komercyjny odniosła jego powieść z 2017 roku pt. „Monachium”. Nic dziwnego, że ekranizacją bestsellera zainteresował się Netflix.

O czym opowiada „Monachium”?

Akcja powieści toczy się w 1938 roku i opowiada o tzw. układzie monachijskim, na mocy którego do III Rzeszy przyłączono część terytorium ówczesnej Czechosłowacji. 

Podczas gdy Adolf Hitler dąży do zbrojnego konfliktu, Neville Chamberlain usiłuje utrzymać pokój. Kiedy brytyjski premier leci nad kanałem La Manche, w tym samym czasie do Bawarii mknie pociąg z Führerem. O tym, jak ostatecznie potoczą się losy Europy, zdecydują również dwie inne, tym razem fikcyjne postaci — wschodząca gwiazda angielskiej dyplomacji Hugh Legat oraz spiskujący przeciwko Hitlerowi Paul von Hartmann. Obaj mężczyźni poznali się jeszcze w latach 20., ale później każdy z nich poszedł własną drogą. Czy będą w stanie zawiązać sojusz przeciwko dążącemu do wojny Hitlerowi?

„Munich” Netfliksa: co wiemy o ekranizacji?

Jak donosi serwis Variety,  reżyserię filmowej adaptacji Netflixa odpowiada Christian Schwochow („The Crown”, „Druga strona muru”), a za scenariusz — Ben Power („The Hollow Crown”). Producentem jest Andrew Eaton („The Crown”, „Cena odwagi”).

W rolach głównych zobaczymy Jeremy'ego Ironsa (Chamberlain), George'a McKaya (Legat), Jannisa Niehwöhnera (Hartmann).

Wspaniale, że aktor takiego formatu jak Jeremy Irons wcieli się w  Neville'a Chamberlaina. To będzie pierwsza duża produkcja, która wyjdzie poza kult Winstona Churchilla i rzuci nieco więcej życzliwego światła na Chemberlaina

— mówi Robert Harris, autor literackiego pierwowzoru filmu.

„Monachium” jest kręcone w Niemczech, a zdjęcia mają być realizowane również w Wielkiej Brytanii. Zgodnie z planem, film zadebiutuje na Netfliksie już w 2021 roku.

REKLAMA

* Zdjęcie główne: YouTube/BAFTA Guru

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA