REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Powstaje nowy serial na podstawie prozy Stephena Kinga. Pilota nakręci reżyser filmu Annabelle: Narodziny zła

To bardzo dobry rok dla fanów Stephena Kinga. Powstaje coraz więcej ekranizacji i chociaż nie wszystkie są udane, to stacje telewizyjne i serwisy streamingowe nie tracą nadziei i zapowiadają kolejne produkcje.

29.09.2017
11:15
King
REKLAMA
REKLAMA

Niedawno dowiedzieliśmy się, że stacja Gaumont Television wyprodukuje nowy serial, który zaczerpnie z przepastnej twórczości mistrza grozy.

Produkcja bazuje na opowiadaniu Stephena Kinga zatytułowanym N.

W wersji serialowej będzie nosił tytuł 8. Amerykańska telewizja do produkcji podchodzi bardzo poważnie. Do produkcji pilota serii zatrudniła Davida F. Sandberga, który niedawno nakręcił kinowy horror Annabelle: Narodziny zła, a za scenariusz mają odpowiadać Andrew Barrer i Gabe Ferrari - zaangażowani w pracę nad skryptem do filmu Ant-Man and the Wasp, który ma ukazać się w przyszłym roku. Jednym z producentów ma być Lotta Losten.

REKLAMA

Opowiadanie N. ukazało się w zbiorze Po zachodzie słońca (Just After Sunset). Został on wydany w 2008 roku. Fabuła opowiadania opiera się na liście, który jedna z bohaterek wysyła do swojego przyjaciela z dzieciństwa. Opowiada w nim o swoim bracie. Popełnił on samobójstwo, ale ona podejrzewa, że za tragedią stało coś jeszcze. Coś związanego z tajemniczym kręgiem kamieni.

Produkcje na podstawie prozy Kinga przechodzą prawdziwy renesans. Co prawda, serial Mgła został anulowany po pierwszym sezonie, ale cały czas pojawiają się epizody dość udanej produkcji Mr. Mercedes. W kinach możemy oglądać TO, a już dzisiaj na Netfliksie wylądowała Gra Geralda.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA