REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Najlepsze filmy sci-fi z serii "Miłość, śmierć i roboty". Te animacje Netfliksa to istne perełki

Seria "Miłość, śmierć i roboty" liczy już trzy odsłony, co łącznie daje 35 odcinków. Niektóre z nich to prawdziwe arcydzieła animacji, inne stoją na zdecydowanie gorszym poziomie. Można nawet odnieść wrażenie, że Netflix trochę zmarnował potencjał tej marki science fiction. Na szczęście my widzieliśmy już wszystkie filmy krótkometrażowe i jesteśmy w stanie polecić wam najlepsze, żebyście nie musieli marnować czasu.

25.05.2022
6:56
miłość śmierć i roboty najlepsze filmy science fiction lista
REKLAMA

Antologia "Miłość, śmierć i roboty" zadebiutowała na Netfliksie w marcu 2019 roku i do tego czasu doczekała się łącznie już trzech sezonów. Z czego ostatni trafił do rąk widzów przed kilkoma dniami. Trudno byłoby więc wyobrazić sobie lepszy moment na dokonanie podsumowania dotychczasowych dokonań mistrzów animacji, którzy wzięli udział w projekcie. Które krótkometrażowe filmy stoją na najwyższym poziomie? Czy jeden sezon dominuje nad innymi, czy może mamy do czynienia z bardziej zrównoważoną sytuacją? Sprawdźcie sami.

REKLAMA

Najlepsze filmy science fiction z serii Miłość śmierć i roboty - lista:

Filmy science fiction od dawna cieszą się olbrzymią popularnością na Netfliksie, dlatego decyzja o zrobieniu mocno związanej z tym gatunkiem antologii krótkometrażówek była "oczywistą oczywistością". Fenomenalna 1. część pokazała zresztą jak na dłoni, że warto inwestować w takie projekty. Patrząc na listę najlepszych filmów z serii "Miłość, śmierć i roboty", można jednak odnieść pewne niepokojące wrażenie. Netflix najzwyczajniej w świecie nie zdołał powtórzyć artystycznego sukcesu oryginalnych 18 epizodów. Na liście wyróżnionych produkcji i sześciu najlepszych filmów znajdziemy zaledwie garstkę produkcji z 2021 i 2022 roku.

Wyróżnione tytuły:

  • Trzy roboty (Sezon 1)
  • Pomocna dłoń (Sezon 1)
  • Sonnie ma przewagę (Sezon 1)
  • Szczęśliwa Trzynastka (Sezon 1)
  • Gdy zapanował jogurt (Sezon 1)
  • Świadek (Sezon 1)
  • Wysoka trawa (Sezon 2)
  • Kill Team Kill (Sezon 3)

Lód (Sezon 2)

Stworzony przez Passion Animation Studios "Lód" nie jest może przesadnie skomplikowaną czy odkrywczą historią, ale na tle innych tytułów z 2. sezonu "Miłość, śmierć i roboty" zdecydowanie wyróżnia się wizualnie. To utrzymana w cyberpunkowych klimatach opowieść o dwójce braci zamieszkałych na skutej lodem skolonizowanej planecie. Niemal wszyscy jej mieszkańcy skorzystali z modyfikacji, dzięki którym mają nadnaturalne zdolności. Wyjątkiem od tej reguły jest nastolatek Sedgewick, który wyrusza ze swoim starszym bratem i jego przyjaciółmi na niebezpieczną wyprawę polegającą na ściganiu się z wielorybami lodowymi.

Miłość, śmierć i roboty - najlepsze animacje

Tajna wojna (Sezon 1)

Wielką siłą 1. sezony "Miłość, śmierć i roboty" był fakt, że Netflix sięgnął nie tylko po amerykańskie studia animacji. Swój film dostarczyło polskie Platige Image, ale też węgierskie Digic Pictures. To właśnie ta firma odpowiada za jedną z najbardziej emocjonujących krótkometrażówek w całej antologii. "Tajna wojna" to w zasadzie nie jest science fiction a połączenie horroru i fantasy. Natomiast coś takiego nie powinno stanowić problemu dla fanów świetnych animacji. Produkcja śledzi losy oddziału radzieckiej armii walczącego z hordami demonów. W trakcie jednej z misji jej członkowie odkrywają niewygodną prawdę na temat swojego dowództwa.

Niekomfortowa podróż (Sezon 3)

Najnowszy sezon "Miłość, śmierć i roboty" nie zrobił może na mnie wielkiego wrażenia jako całość, ale dwa filmy z jego szeregów jak najbardziej należy wyróżnić. Wysoka jakość "Niekomfortowej podróży" nie jest zresztą żadnym zaskoczeniem. Mowa przecież o animacji, którą wyreżyserował sam David Fincher. Trwająca 21 minut produkcja (najdłuższa w dotychczasowej historii tej antologii) opowiada o grupie marynarzy zmuszonych do koegzystowania z morderczym thanopodem. Jeden z nich podejmuje negocjacje z olbrzymim krabem i postanawia wykorzystać zdobyty w ten sposób czas na uratowanie wyspy pełnej niewinnych ludzi.

Najlepsze filmy - Miłość, śmierć i roboty

Udanych łowów (Sezon 1)

"Udanych łowów" to idealna animacja dla osób, które w ostatnich dwóch latach przeżyły zawód najpierw nieudaną premierą "Cyberpunk 2077", a potem bardzo słabą kontynuacją "Wiedźmina" od Netfliksa. Produkcja łączy w sobie bowiem historię o łowcy potworów i futurystyczną tematykę, związaną z błyskawiczną modernizacją oraz odchodzeniem w przeszłość dawnych tradycji. W połączeniu ze śliczną estetyką dało to niezwykle udane połączenie, z którego będą zadowoleni fanatycy nie tylko tych dwóch produkcji, ale też steampunku.

Jibaro (Sezon 3)

Film "Świadek" był jednym z ulubieńców wielu widzów po pierwszym sezonie, ale na mnie zrobił nieco mniejsze wrażenie. Od strony wizualnej był czymś absolutnie zjawiskowym, ale dosyć przewidywalna fabuła utrzymała go poza moją topką. Stojące za tym tytułem studio Pinkman.TV powróciło jednak w 3. sezonie "Miłość, śmierć i roboty" i tym razem dostarczyło niepodważalne arcydzieło. "Jibaro" to z jednej strony uwspółcześniona wersja klasycznej opowieści o syrenach wodzących podróżnych na pokuszenie, a z drugiej alegoria na bestialskie działania hiszpańskich konkwistadorów. Film jest niemal całkowicie pozbawiony dźwięku, ale to tylko uwypukla olbrzymią siłę jego kadrów.

Za szczeliną Orła (Sezon 1)

"Za szczeliną Orła" to w mojej ocenie najlepszy z filmów animowanych wyprodukowanych w ramach "Miłość, śmierć i roboty". Odpowiedzialne za niego Unit Image stworzyło niezwykle dojrzałą, wciągającą i zaskakującą opowieść, która umiejętnie bawi się z konwencjami science fiction, jednocześnie potrafiąc z nich wybrnąć. "Za szczeliną Orła" nie jest może najpiękniejszą z polecanych tu krótkometrażówek (podobny realistyczny styl prezentuje większość produkcji od Blur Studio i Blow Studio), ale jej zakończenie zostanie z wami na długo. Ze świecą można szukać lepszych filmów science fiction niż ten.

REKLAMA

Najlepsze animacje - Miłość, śmierć i roboty

Wśród najlepszych odcinków antologii "Miłość, śmierć i roboty" Netfliksa znajdziemy epizody z każdego z trzech sezonów. Na szczególne uznanie zasługują takie animacje jak "Lód", "Tajna wojna", "Niekomfortowa podróż" czy "Jibaro". Łącznie trzy sezonu serialu składają się z 35 filmów krótkometrażowych.

Animację "Miłość, śmierć i roboty" obejrzycie na Netflix Polska. Niedawno w serwisie wylądował 3. sezon serialu-antologii.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA