REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Najlepsze polskie filmy w streamingu. Wybieramy TOP 10 produkcji dostępnych online

Wśród flagowych tytułów zza granicy, które pojawiają się w serwisach VOD, znaleźć można również rodzime produkcje. Niektóre wpadają do streamingu prosto z kinowych ekranów, a niektóre powstają pod szyldem popularnych platform z treściami na życzenie. Wybraliśmy TOP 10 polskich filmów, które są dostępne online w opcji abonamentu lub wypożyczenia.

05.05.2024
12:01
top 10 polskich filmow w vod najlepsze
REKLAMA

Polskie filmy coraz częściej znajdują swoich zwolenników i wbrew pozorom nie tylko tytuły romantyczne przyciągają przed małe ekrany sporą część widowni. Do serwisów VOD wpadają również kinowe hity, a także produkcje kryminalne, komedie i obrazy historyczne, których w ostatnich latach. pojawiło się całkiem sporo. Jakie to tytuły? Wybraliśmy TOP 10 polskich filmów dostępnych w streamingu.

REKLAMA

Spis treści:

Najlepsze polskie filmy w streamingu: Chłopi

Malarska adaptacja epopei Władysława Stanisława Reymonta "Chłopi" w reżyserii DK i Hugh Welchmanów skupia się na losach rodziny Borynów, które rozgrywają się na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych. W sercu fabuły znajdują się również kobiety, a szczególnie postać pięknej i tajemniczej Jagny. "Chłopi" to wciąż aktualna historia o tragicznej miłości i życiu wiejskiej wspólnoty, gdzie brutalne reguły i narzucone normy wyznaczają każdemu określone miejsce w społeczności, a wyjście poza ramy grozi odrzuceniem i upokorzeniem. W rolach głównych wystąpili Kamila Urzędowska, Robert Gulaczyk, Mirosław Baka, Sonia Mietielica, Ewa Kasprzyk oraz Cezary Łukaszewicz.

Film "Chłopi" jest dostępny w ramach abonamentu w serwisie Canal+. Produkcję można obejrzeć również w opcji wypożyczenia (14,99 zł) na platformie Premiery Canal+.

Zwiastun filmu "Chłopi"

Zielona granica

Bohaterką "Zielonej granicy" w reżyserii Agnieszki Holland jest psycholożka Julia (Maja Ostaszewska). Kiedy kobieta przeprowadza się na Podlasie, jest świadkiem dramatycznych wydarzeń, które rozgrywają się na granicy polsko-białoruskiej. Chcąc pomóc koczującym w lasach uchodźcom, kobieta postanawia przyłączyć się do grupy aktywistów przedostających się do strefy objętej stanem wyjątkowym. Tymczasem uciekająca przed wojną domową syryjska rodzina oraz towarzysząca jej nauczycielka z Afganistanu próbują przedostać się do granic Unii Europejskiej, nie zdając sobie sprawy, że są oni narzędziem politycznego oszustwa białoruskich władz. W Polsce ich drogi skrzyżują się z Julią i młodym strażnikiem granicznym Janem (Tomasz Włosok), a rozgrywające się wokół brutalne wydarzenia zmuszą wszystkich ich uczestników do odpowiedzenia sobie na pytanie, czym jest człowieczeństwo.

Film "Zielona granica" jest dostępny w ramach abonamentu w serwisie Canal+. Produkcję można obejrzeć również w opcji wypożyczenia na platformach:

Kos

Akcji produkcji "Kos" rozpoczyna się wiosną 1794 r., w przeddzień insurekcji kościuszkowskiej, kiedy po pobycie Stanach Zjednoczonych do Polski wraca generał Tadeusz "Kos" Kościuszko (Jacek Braciak). Dzięki zdobytemu za granicą doświadczeniu postanawia zmobilizować szlachtę do zjednoczenia się z chłopstwem i planuje wzniecić powstanie przeciwko mocarstwom okupującym polskie ziemie. W realizacji jego niezbyt prostego planu towarzyszy mu wierny przyjaciel i wyzwolony niewolnik, Domingo (Jason Mitchell). Tymczasem po piętach Kościuszki depcze bezlitosny rosyjski rotmistrz Dunin (Robert Więckiewicz), który chce schwytać generała, nim ten wznieci narodową rebelię.

W tym samym czasie Ignac (Bartosz Bielenia), młody chłop i szlachecki bękart, marzy o nadaniu herbu i majątku przez Duchnowskiego, swojego nieprawego rodzica. Kiedy ojciec umiera, chłopak zmuszony jest uciekać przed swoim przyrodnim bratem, Stanisławem (Piotr Pacek), który próbuje zapobiec realizacji ojcowskiego testamentu - w dokumencie został bowiem uwzględniony także Ignac. Bękart, który ucieka z ukradzionym testamentem, by przed sądem udowodnić swój tytuł szlachecki, spotyka na swojej drodze Domingo. Obaj mężczyźni trafią do dworku Pułkownikowej (Agnieszka Grochowska), gdzie ukrywa się także Tadeusz Kościuszko w oczekiwaniu na negocjacje z magnatami.

Film "Kos" będzie dostępny w ramach abonamentu w serwisie SkyShowtime od 26 kwietnia.

Zwiastun filmu "Kos"

Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa

Produkcja "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" w reżyserii Macieja Kawulskiego skupia się na przyjaźni i miłości w czasach, kiedy okazywanie uczuć mogło skończyć się tragicznie. Akcja filmu rozpoczyna się w latach 70. - młody Bohater (Marcin Kowalczyk), lubuje się wówczas w smaku adrenaliny, pieniędzy, władzy i bycia ponad prawem. Wraz z rozkwitem transformacji rozwija się także jego gangsterski talent, co skutkuje stworzeniem panującej nad całym krajem przestępczej organizacji. W obsadzie obok Marcina Kowalczyka znaleźli się także Tomasz Włosok, Natalia Szroeder, Natalia Siwiec, Adam Woronowicz, Jan Frycz, Piotr Rogucki, Janusz Chabior oraz Marek Dyjak.

Film "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" jest dostępny w ramach abonamentu w serwisie Netflix oraz Polsat Box Go. Produkcję można obejrzeć również w opcji wypożyczenia na platformach:

Teściowie

Fabuła filmu "Teściowie" skupia się na weselu Łukasza i Weroniki, które kosztowało mnóstwo pieniędzy. Jest tylko jeden szkopuł - parze młodej nie udało się na nie dotrzeć. Podczas gdy goście oddają szampańskiej zabawie, na zapleczu hotelu rodzice niedoszłych nowożeńców - Małgorzata (Maja Ostaszewska), Andrzej (Marcin Dorociński), Wanda (Izabela Kuna) i Tadeusz (Adam Woronowicz) - toczą ze sobą wojnę i obarczają się wzajemnie winą za ślubne fiasko. Pretensje obu stron podsycają dodatkowo różnice między pochodzeniem, statusem społecznym i mentalnością. Kiedy jednak kończy się gra pozorów, na jaw wychodzą prawdziwe intencje, które odkrywają tajemnice całej czwórki.

Film "Teściowie" jest dostępny w ramach abonamentu w serwisie Netflix oraz Player. Produkcję można obejrzeć również w opcji wypożyczenia na platformach:

Zwiastun filmu "Teściowie"

Furioza

"Furioza" w reżyserii Cypriana T. Olenckiego skupia się na Dawidzie (Mateusz Banasiuk), który wskutek wydarzeń z przeszłości stracił kontakt z dawnymi przyjaciółmi. W życiu Dawida, który pracuje obecnie jako lekarz, niespodziewania pojawia się Dzika (Weronika Książkiewicz) - niegdyś kobieta jego marzeń, teraz doświadczona policjantka. Kobieta składa mu propozycję nie do odrzucenia: albo zostanie policyjnym informatorem, albo jego brat (Wojciech Zieliński) trafi za kratki. Celem Dawida okazuje się być infiltracja grupy przestępczej, która konsekwentnie rośnie w siłę. Bohater trafia tym samym w sam środek wojny o wpływy i pieniądze, jednak to nie jego jedyny problem - Dawid będzie musiał mierzyć się z ciągłą podejrzliwością Goldena (Mateusz Damięcki), swojego dawnego przyjaciela. Okaże się wówczas, że świat, od którego desperacko próbował uciec, wciąga go jeszcze mocniej.

Film "Furioza" jest dostępny w ramach abonamentu w serwisie Netflix. Produkcję można obejrzeć również w opcji wypożyczenia na platformach:

Doppelganger. Sobowtór

Akcja filmu "Doppelganger. Sobowtór" w reżyserii Jana Holoubka rozgrywa się na przełomie lat 70. i 80. po dwóch stronach żelaznej kurtyny równocześnie. Bohaterami produkcji są Józef Wieczorek vel Hans Steiner (Jakub Gierszał) oraz Jan Bitner (Tomasz Schuchardt). Ten pierwszy mieszka w tętniącym życiem Strasburgu i korzysta z możliwości, które daje Zachód. Wnika w lokalną społeczność, prowadząc jednocześnie działalność szpiegowską. Drugi natomiast jest mieszkańcem Gdańska i pracownikiem stoczni. Z pozoru wydaje się, że obu mężczyzn nic nie łączy, jednak przeszłość zmusi ich, by zmierzyli się z własnymi słabościami i namiętnościami, a także z pytaniem dotyczącym tożsamości ich obojga.

Film "Doppelganger. Sobowtór" jest dostępny w ramach abonamentu w serwisie Prime Video.

Zwiastun filmu "Doppelganger. Sobowtór"

Piosenki o miłości

Film "Piosenki o miłości" w reżyserii Tomasza Habowskiego rozgrywa się we współczesnej Warszawie. Jego bohaterem jest Robert (Tomasz Włosok), aspirujący muzyk i syn znanego aktora Andrzeja Jaroszyńskiego (Andrzej Grabowski), który na przyjęciu ojca spotyka kelnerkę Alicję (Justyna Święs). Kiedy chłopak przypadkiem słyszy śpiew dziewczyny, postanawia zaproponować jej wspólną pracę nad muzyką. Alicja, która dopiero od niedawna mieszka w Warszawie, nie wierzy w siebie i swój talent, czego nie można powiedzieć o Robercie - chłopak żyjący w cieniu ojca widzi w piosenkach nowo poznanej kelnerki szansę na sukces. Z biegiem czasu między obojgiem rodzi się kruche uczucie, które jest ciągle wystawiane na próbę.

Film "Piosenki o miłości" jest dostępny w ramach wypożyczenia w serwisach:

Znachor

"Znachor" to odświeżona wersja kultowej produkcji na podstawie powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza o tym samym tytule. Bohaterem filmu jest profesor Rafał Wilczur (Leszek Lichota), szanowany chirurg, który topi smutki w alkoholu po tym, gdy został opuszczony przez swoją żonę i córkę (Maria Kowalska). Wskutek napadu traci pamięć i błąka się po okolicy pod fałszywym nazwiskiem - jako Antoni Kosiba znajduje schronienie w pobliskiej wsi. Kiedy decyduje się na zoperowanie kalekiego syna młynarza, zyskuje sławę znachora. Tymczasem miejscowy lekarz, który jest zazdrosny o sukces Kosiby, grozi mu sądem za nielegalne wykonywanie praktyki lekarskiej.

Film "Znachor" jest dostępny w ramach abonamentu w serwisie Netflix.

Zwiastun filmu "Znachor"

Filip

Akcja filmu "Filip" w reżyserii Michała Kwiecińskiego rozgrywa się we Frankfurcie w 1943 r., a głównym bohaterem produkcji jest tytułowy Filip (Eryk Kulm) - kosmopolita i niezdolny do głębszych uczuć uwodziciel. Chłopak, z pochodzenia Żyd, pracuje jako kelner w niemieckiej restauracji luksusowego hotelu, gdzie korzysta z życia wraz z pięknymi kobietami i przyjaciółmi z całej Europy. Kiedy jednak wojna zaczyna zbierać krwawe żniwo wśród jego najbliższych, okazuje się, że misternie zbudowany plan Filipa, w którym ukrywa swoją prawdziwą tożsamość, może legnąć w gruzach.

Film "Filip" jest dostępny w ramach abonamentu w serwisie Netflix oraz w TVP VOD (za darmo).

REKLAMA

O polskich produkcjach przeczytasz w serwisie Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA