REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV /
  3. Seriale /
  4. VOD

Te seriale były najpopularniejsze na świecie w 2018 roku. Netflix zajął 2. miejsce, a na 1. wylądował najczęściej piracony tytuł

W 2018 roku nie pokazano ani jednego odcinka „Gry o tron”. Dzięki temu inne produkcje miały szansę powalczyć o tytuł najpopularniejszego serialu na świecie. Które seriale miały w ostatnich dwunastu miesiącach największe powodzenie?

24.01.2019
12:23
najpopularniejsze seriale 2018
REKLAMA
REKLAMA

2018 rok skończył się już jakiś czas temu, ale na całym świecie wciąż pojawiają się rozmaite podsumowania i rankingi. Prawie każdy komentujący ma swoją ulubioną listę seriali. Dla ich twórców najważniejsze jest jednak zdanie widzów, a ci głosują swoim zainteresowaniem, aktywnością w Internecie, a przede wszystkim siadając przed telewizorem lub laptopem, by obejrzeć nowy odcinek.

Poznaliśmy już najlepiej oceniane nowości z ostatnich dwunastu miesięcy. Nie zawsze jednak największą popularnością cieszą się zupełnie nowe produkcje. Nie bez powodu niektóre seriale są uznawane za tak kultowe, że ich oglądalność imponuje, nawet gdy nie ma świeżych epizodów. Jak podaje portal Deadline, tak właśnie jest w tym przypadku.

Najpopularniejsze seriale 2018 - kto wygrał?

Zbadaniem kwestii popularności zajęła się firma Parrot Analytics. To specjaliści w branży telewizyjnej rozrywki, a z ich usług korzysta wiele kluczowych podmiotów. Firma bada wszelką aktywność internautów związaną z danym serialem. Zebrane dane pochodzą ze stu różnych ośrodków zlokalizowanych na całym świecie (również w Polsce), więc nie ma powodu wątpić w ich wiarygodność.

najpopularniejsze seriale 2018

Produkcje cieszące się największym zainteresowaniem ogłoszono podczas gali wręczenia tegorocznych nagród Global TV Demand. Wygrały „Stranger Things” i „The Walking Dead”.

To nieco zaskakujące wyniki. 3. sezon „Stranger Things” będzie miał premierę dopiero 4 lipca 2019 roku na Netfliksie. W zeszłym roku nie zadebiutowały więc żadne nowe epizody. Popularności produkcji mogły jednak pomóc informacje dotyczące kolejnej odsłony, których nie brakowało na przestrzeni kilku miesięcy. Do sklepów trafiła też seria komiksów oparta o świat serialu, a dużo mówiło się także o grach wideo.

REKLAMA

Najsłynniejsze dzieło stacji AMC straciło z kolei w 9. sezonie część widzów, ale nie zmieniło to faktu, że  to właśnie „The Walking Dead” było najpopularniejszym serialem 2018 roku. Mniejsza oglądalność paradoksalnie jeszcze zwiększyła liczbę artykułów i komentarzy, jakie pojawiały się na temat serialu. O serialu mówiło się też dużo w kontekście odejścia Andrew Lincolna. To niejedyny ranking, w którym produkcja zajęła pierwsze miejsce. Ale ten drugi z pewnością znacznie mniej ucieszy stację AMC. „Żywe trupy” były też najbardziej piraconym serialem zeszłego roku.

„Stranger Things” można oglądać na platformie Netflix. Odcinki 9. sezonu „The Walking Dead” są pokazywane na kanale Fox Polska.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA