REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. Komiksy

Gra to nie koniec niespodzianek. Stranger Things dostanie także swój komiks

Trwają prace nad trzecim sezonem Stranger Things. W międzyczasie Netflix ostro wziął się za rozbudowywanie uniwersum ST na inne media. Właśnie ogłoszono powstanie gry w świecie serialu, a to nie koniec niespodzianek.

19.06.2018
9:42
Stranger Things dostanie linię komiksów od wydawnictwa Dark Horse
REKLAMA
REKLAMA

Fani Netfliksa mogą mieć w ostatnim czasie sporo pretensji do platformy o jakość niektórych trafiających tam produkcji (zwłaszcza filmowych). Nietrudno jednak zauważyć, że firma szczególną opieką otacza swoje oryginalne produkcje. Najważniejszym serialem Netfliksa wydaje się obecnie Stranger Things. Marka stała się tak popularna, że z pewnością na stałe wpisała się w historię popkultury, choćby poprzez pokazanie zjawiska nostalgii za latami 80. i 90. poprzedniego wieku.

Netflix nie ma zamiaru zatrzymywać się jedynie na tworzeniu kolejnych sezonów Stranger Things.

 class="wp-image-173839"

Ledwie kilka dni temu pojawiła się informacja o podjęciu współpracy między Netfliksem a Telltale Games. Firma zobowiązała się do stworzenia interaktywnych gier dla użytkowników serwisu. Na pierwszy ogień pójdzie właśnie Stranger Things. A to nie koniec nowych partnerów platformy VoD w tym kontekście.

Jak donosi Entertainment Weekly, linię komiksów opartych o świat produkcji stworzy wydawnictwo Dark Horse, które koncentruje się na wolności twórczej i nietypowych projektach. Dark Horse jest także znany z publikowania komiksów na bazie licencji. W przeszłości w wydawnictwie publikowane były zeszyty umiejscowione w świecie Obcego, Conana Barbarzyńcy, Krainy Lodu a przede wszystkim Gwiezdnych wojen.

Umowa zawarta między Netfliksem a Dark Horse zakłada wieloletnią współpracę wydawniczą. Na pierwszy ogień pójdzie mini-seria dotycząca przygód Willa Byersa po Drugiej Stronie.

 class="wp-image-173836"
REKLAMA

W samym serialu zaginięcie chłopca śledziliśmy głównie z perspektywy poszukujących go najbliższych. Komiks Dark Horse po raz pierwszy pozwoli zestawić je z perypetiami Willa oraz poznać tajemnice odwróconego świata. Scenariuszem mini-serii zajmuje się Jody Houser, rysunki przygotował Stefano Martino, a za kolorowanie, tusz i liternictwo odpowiadają Keith Champagne, Lauren Affe i Nate Piekos.

Komiks pojawi się na półkach sklepowych w Stanach Zjednoczonych na jesieni (pierwszy numer zadebiutuje 26 września). Nie wiadomo jeszcze, czy seria trafi również do Polski, ale zważywszy na popularność Stranger Things, wydaje się to niewykluczone.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA