REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix /

Netflix zapowiada 3. sezon „Narcos: Meksyk”. Diego Luna nie powróci, ale aktor grający Pablo Escobara już tak

W 2018 roku Netflix rozpoczął nadawanie spin-offa popularnego serialu „Narcos”, poświęconego działalności meksykańskich karteli narkotykowych. Produkcja zyskała popularność niemal dorównującą oryginalnej serii, ale długo nie było wiadomo, czy doczeka się 3. sezonu. Teraz jej fani mogą odetchnąć z ulgą, choć muszą się przygotować na sporo zmian.

28.10.2020
16:45
narcos meksyk sezon 3
REKLAMA
REKLAMA

Uwaga! Tekst zawiera spoilery dotyczące fabuły 2. sezonu „Narcos: Meksyk”.

Dzięki „Narcos” Pablo Escobar na kilka lat stał się jedną z postaci, do których współczesna popkultura odwoływała się najczęściej i z największą ochotą. Każda historia musi jednak prędzej czy później dobiec końca. Dobrze rozumiał to Netflix, dlatego zakończył nadawanie tytułu wraz z 3. sezonem. Jednocześnie szefowie platformy doskonale rozumieli, że widzowie wciąż czują głód historii kryminalnych związanych z handlem narkotykami.

W celu zaspokojenia tych potrzeb powstał spin-off „Narcos: Meksyk”, opowiadający o działalności meksykańskich karteli, o których w ramach historii Pablo Escobara wspominało się na marginesie. Główne role w premierowym sezonie produkcji zagrali Diego Luna, jako Miguel Angel Felix Gallardo (więcej o tej postaci przeczytacie TUTAJ), oraz Michael Pena w roli agenta Kikiego Camareny. Mężczyzna umiera pod koniec 1. odsłony i zostaje zastąpiony przez Walta Breslina, w którego wciela się Scott McNairy. Tylko ostatni z wymienionych aktorów powróci w nowych odcinkach.

Narcos: Meksyk” dostanie nowego showrunnera, a za reżyserię dwóch epizodów będzie odpowiadać aktor grający Pablo Escobara.

narcos meksyk sezon 3 class="wp-image-457006"
Foto: Scott McNairy w 2. sezonie „Narcos: Meksyk”

Jak podaje portal Deadline, akcja zapowiedzianej serii będzie rozgrywać się w latach 90. i skoncentruje się na walce gangów o władzę po zatrzymaniu Gallardo. Początek ery globalizacji przemytu narkotyków i polityczne zawirowania w Meksyku sprawią, że na horyzoncie pojawią się nowe postaci mające ochotę przejąć dowodzenie nad kartelem. Ważnym elementem fabuły ma być też zjawisko handlowania prawdą, które sprawi, że praca agentów takich jak Breslin będzie dodatkowo utrudniona.

REKLAMA

Na nowego showrunnera „Narcos: Meksyk” Netflix wybrał Carlo Bernarda, czyli współtwórcę spin-offa. Przejmie on te obowiązki z rąk Erica Newmana, który dowodził powstaniem wszystkich 5. sezonów „Narcos”. Obaj będą mieć ponadto wpływ na dalsze funkcjonowanie serialu jako producenci wykonawczy. W 3. części na ekranie ponownie zobaczymy takich aktorów jak Scoot McNairy, José Maria Yazpik, Alberto Ammann, Alfonso Dosal, Mayra Hermosillo, Matt Letscher, Manuel Masalva, Alejandro Edda i Gorka Lasaosa. Nie spodziewajcie się jednak powrotu Diego Luny. W innej niż wcześniej roli wystąpi także Wagner Moura. Odtwórca roli Pablo Escobara wyreżyseruje dwa odcinki 3. sezonu.

Narcos” i „Narcos: Meksyk” obejrzycie na platformie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA