REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Jakie seriale najchętniej oglądamy i jak to robimy? Netflix podsumowuje 2017 rok

Netflix powoli zamyka ten rok, podsumowując zwyczaje serialowe swoich użytkowników. Jednak choć bieżący rok dobiega końca, obecność giganta VOD na naszym rynku to dopiero początek.

06.12.2017
9:31
netflix październik 2017
REKLAMA
REKLAMA

Niebawem miną 2 lata odkąd Netflix wkroczył do Polski. Od tego czasu wiele się zmieniło - nie tylko dostajemy od razu tłumaczenia wszystkich seriali czy filmów, ale także biblioteka platformy znacznie się powiększyła. I będzie wciąż rosnąć.

Jak zapowiedział serwis - w nowym roku możemy się spodziewać 600 (!) nowych produkcji Netfliksa (aktualnie w bazie serwisu do wyboru mamy ponad 400 produkcji sygnowanych jako Netflix Originals).

Wchodzić w to będą seriale, filmy, dokumenty, serie dla dzieci, a także różnego rodzaju talk-shows czy reality-shows.

Zresztą w najbliższej przyszłości światło dzienne ujrzy pierwszy polskojęzyczny serial serwisu, za który od strony reżyserskiej odpowiadać mają Agnieszka Holland i Kasia Adamik, które razem pracowały przecież przy uznanym Pokocie, powstałym na podstawie prozy Olgi Tokarczuk. Producentem serii, która nie ma jeszcze swojego tytułu, ale wiadomo, że przedstawi alternatywną historię Polski i całego świata, będzie Frank Marshall. Ten na swoim koncie ma takie obrazy jak m. in. Jurassic World czy Jason Bourne.

Nie zapominajmy także, że wraz z Polakami, m. in. Tomaszem Bagińskim związanym z Platige Image i Andrzejem Sapkowskim, autorem wiedźmińskiej sagi, Netflix przygotowuje serial The Witcher, właśnie na podstawie prozy wspomnianego pisarza.

Kolejny rok Netfliksa to także kolejna okazja, by podsumować to, jak konsumujemy treści i co najchętniej oglądamy. Choć podobno Polacy nie odbiegają w tych aspektach znacząco od reszty świata, to jednak widownia poszczególnych krajów się od siebie różni. Nawet jeśli w TOP 10 mamy większość tych samych tytułów co, dajmy na to, Niemcy czy Francuzi, poszczególne ich uszeregowanie będzie inne.

Netflix 2017: jak i jakie seriale oglądali użytkownicy serwisu?

Te seriale najchętniej pochłaniamy (oglądamy je dłużej niż 2 godziny dziennie)

Riverdale
Shooter
Greenleaf
American Vandal
The Defenders
Kochane kłopoty: rok z życia
3%
13 powodów
Iron Fist
Ingobernable

jak oglądamy seriale w netflix class="wp-image-113943"

Tymi serialami najchętniej się delektujemy (oglądamy je krócej niż 2 godziny dziennie)

Seria niefortunnych zdarzeń
Neo Yokio
The Crown
GLOW
Przyjaciele z uniwerku
Ozark
Atypowy
Big Mouth
Ultimate Beastmaster
Białe złoto

oglądanie netflix class="wp-image-113946"

Przez te seriale najczęściej zdradzamy swoich kompanów od Netfliksa, odpalając nowy odcinek bez czekania na nich

Sense8
Black Mirror
Stranger Things
13 powodów
One Day at a Time
Iron Fist
The Defenders
Zadzwoń do Saula
Santa Clarita Diet
Star Trek: Discovery

netfliksowa zdrada class="wp-image-113952"

Te seriale nas najbardziej łączą z innymi netfliksowymi maniakami

13 powodów
Seria niefortunnych zdarzeń
One Day at a Time
Stranger Things
Ania nie Anna
Atypowy
Chef's Table
The Worst Witch
Te Good Place
Star Trek: Discovery

co i jak oglądamy w netflix class="wp-image-113955"

Polski rynek VOD zmienia się na lepsze.

Polacy nie muszą już coraz częściej czekać miesiącami, żeby zobaczyć to, co Amerykanie czy reszta świata. Mają dostęp do seriali w tym samym momencie, a nawet zdarza się, że polska premiera jest wcześniej niż ta w Stanach Zjednoczonych. Coś ruszyło do przodu i obecność Netfliksa w Polsce na pewno się do tego przyczyniła, bo w pewnym sensie jego pojawienie się rozpoczęło bum na serialowy streaming. Po Netfliksie pojawił się Showmax, a teraz czekamy tylko na uwolnienie się HBO GO od telewizji kablowych i operatorów sieci komórkowych, by mogło być w pełni autonomiczną usługą.

REKLAMA

Trzeba liczyć na to, że rozwój marki Netflix i wzrost jej świadomości w Polsce, będzie mieć pozytywny skutek dla wszystkich. Netflix zyska nowych użytkowników, dzięki czemu jeszcze więcej budżetu przeznaczy na nowe treści. Wypadałoby się tylko zastanowi, kiedy to wszystko zdążymy obejrzeć...? Chociaż - jak podaje Netflix - znalazła się w Polsce osoba, która zobaczyła Film o pszczołach ponad 100 razy. Może ona mogłaby nam udzielić odpowiedzi na to pytanie.

*Badanie popularności seriali obejmuje okres od listopada 2016 do listopada 2017. W badaniach wzięło udział ponad 60 tys. ankiet wypełnionych przez użytkowników serwisu Netflix w 32 krajach.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA