REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Netflix inwestuje w europejskie produkcje. Powstanie pierwszy serial platformy po polsku!

Choć adaptacja sagi Wiedźmin przez Netfliksa traktowana jest jak pierwszy polski serial platformy, produkcja zostanie nakręcona w języku angielskim. Teraz okazuje się, że Netflix jeszcze podziała w naszym kraju. Doczekamy się bowiem pierwszego serialu serwisu VOD w języku polskim!

13.09.2017
11:04
netflix polski serial
REKLAMA
REKLAMA

Nowa produkcja zostanie wyreżyserowana przez dwie Polki - Agnieszkę Holland i jej córkę, Kasię Adamik. Panie pracowały już razem przy filmie Pokot, który jest tegorocznym polskim kandydatem do Oscara. Nowy serial, którego premiera została zapowiedziana na rok 2018, będzie liczyć osiem odcinków.

Jak czytamy na Wirtualnej Polsce, autorem scenariusza jest Joshua Long. Producentami wykonawczymi serialu będą Frank Marshall (Szósty zmysł, Ciekawy przypadek Benjamina Buttona) i Robert Zontoski (House of Cards), a firmami, które odpowiadać będą za produkcję są Kennedy/Marshall Company i House Media Company.

Serial skupi się na polskiej historii.

- O współpracy z Agnieszką Holland marzyłem od dłuższego czasu, dlatego bardzo się cieszę, że będę mógł podjąć się produkcji serialu dla serwisu Netflix i pracować razem z niezwykle utalentowanymi aktorami i ekipą filmową z Polski. Zawsze fascynowała mnie historia zimnej wojny i wszystko to, co działo się w Polsce w latach 80. ubiegłego wieku. Ale jak wyglądałby świat, gdyby tamte wydarzenia miały inny przebieg? To pytanie stanowi punkt wyjścia naszego serialu. Nasza alternatywna wersja wydarzeń ma swoje źródło w historii, która potoczyła się inaczej – a właściwie nie zdarzyła się wcale – na odległej pustyni w Iranie w roku 1980. Śledząc odmienne dzieje Polski do 2002 roku, kiedy to zaczyna się nasza opowieść, obserwujemy ów alternatywny świat z poziomu ulicy, oczami garstki bohaterów rzuconych w wir wielkich wydarzeń, które ukształtują przyszłość kraju i całego świata - mówi Marshall.

Wydarzenia przedstawione w produkcji będą fikcyjne. Serial ma odpowiedzieć na ważne pytania społeczne - co należy zrobić, by stworzyć świat, w którym każdy z nas chciałby żyć? Czy gotowi jesteśmy zapłacić za życie w spokoju i wolności? Historia, którą przedstawi Netflix, nie jest łatwa do zaszufladkowania gatunkowo. Jak twierdzi Marshall, będzie w niej coś z thrillera, kryminału, produkcji przygodowej.

Jak czytamy w materiałach Netfliksa:

REKLAMA

Serial kontynuuje wspaniałą tradycję zimnowojennych thrillerów szpiegowskich i prezentuje alternatywną historię świata, w którym żelazna kurtyna nigdy nie upadła. W 2002 roku, dwadzieścia lat po straszliwym ataku terrorystycznym z 1982 roku, który pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego, student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce. Po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu, przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek radykalnie odmieni Polskę i wpłynie na życie wszystkich mieszkańców kraju – i całego świata. Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy.

Castingi do produkcji najprawdopodobniej ruszą już niebawem, jest więc szansa, że wkrótce dowiemy się, kogo w 2018 roku zobaczymy na srebrnym ekranie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA