REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD
  4. Netflix /

Lubisz film lub serial? Teraz będziesz mógł polubić go bardziej. Netflix wprowadza nową funkcję

Netflix wprowadza nową funkcję. Dziwną funkcję. Ulepszenie pozwala bowiem na polubienie filmu czy serialu... bardziej. Guzik "Uwielbiam to!" ma zapewne ułatwić personalizację tak, aby serwis mógł łatwiej dobierać tytuły, które będą odpowiadały gustom widzów. Czy to dobre rozwiązanie?

14.04.2022
11:55
netflix aplikacja nowa funkcja uwielbiam to
REKLAMA

Netflix niespodziewanie wprowadził kolejne ulepszenie dla wszystkich wersji swojej aplikacji. Za sprawą guzika "Uwielbiam to!" personalizacja poleceń ma być jeszcze lepiej dostosowana pod gust każdego użytkownika. Nowa funkcja jest już dostępna w Polsce. Jak z niej korzystać?

REKLAMA

Netflix w ostatnich latach zdominował wygląd wszystkich serwisów VOD, a w dodatku stale usprawnia i aktualizuje swoje aplikacje o nowe funkcje. Na początku roku platforma nareszcie pozwoliła użytkownikom na usuwanie tytułów z listy "Oglądaj dalej", a swego czasu zmieniła też sposób promowania swoich nowości w ramach listy TOP 10. Jak widać szefowie serwisu wciąż nie mają jednak dosyć, o czym świadczy kolejne usprawnienie. Netflix idzie w dalsze personalizowanie treści dla pojedynczego użytkownika.

Dopomóc ma w tym nowa funkcja, która stanowi uzupełnienie istniejącego narzędzia oceniania dostępnych na platformie produkcji. Do 2017 roku Netflix pozwalał na szczegółowe wyrażanie swojej opinii za pomocą gwiazdek. Z czasem firma zrezygnowała z tego pomysłu i przeszła w stronę znanych z Facebooka i YouTube'a "łapek". Widzowie mogli ocenić każdy tytuł za pomocą kciuka do góry ("Podobna mi się") lub kciuka w dół ("To nie dla mnie"). Do gry właśnie weszła kolejna opcja.

Netflix - aplikacja dostała nową funkcję "Uwielbiam to!".

 class="wp-image-1937179"
Netflix - nowa funkcja

To już oficjalne. Netflix pozwoli wam pokazać, że naprawdę kochacie dany film lub serial za pomocą dwóch kciuków do góry. W polskiej wersji językowej funkcja została ochrzczona mianem "Uwielbiam to!". Jak podaje portal The Verge, przycisk z dwoma kciukami pojawi się w wersji na przeglądarki, a także w aplikacjach na Androida, iOS i Smart TV. Warto natomiast uzbroić się w cierpliwość, bo zapewne nie u każdego użytkownika pojawi się równocześnie.

REKLAMA

W momencie pisania tego tekstu sam mogę pokazać, że coś uwielbiam na Netfliksie jedynie za pomocą strony www. Moje aplikacje na Smart TV i smartfona nie otrzymały jeszcze niezbędnej aktualizacji. W ogólnym rozrachunku nowa funkcja ma pozwolić na lepsze dostosowanie kolejnych poleceń pod gust danego użytkownika. Im częściej będziecie wciskać "Uwielbiam to!", tym więcej podobnych tytułów pojawi się w zakładce "Wybrane dla".

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA