REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

I ty możesz pracować dla Netfliksa. Serwis otwiera w Polsce centrum inżynieryjne

Netflix ogłosił dzisiaj, że w Polsce powstanie długo planowane centrum inżynieryjne, które będzie pracowało nad globalnymi rozwiązaniami serwisu.

10.01.2023
7:54
Netflix centrum inżynieryjne
REKLAMA

Już od wielu lat Netflix mocno inwestuje w Polsce. W 2022 roku firma otworzyła swoje biuro w Warszawie, które obsługuje Europę Środkowo Wschodnią. Dla widzów jednak znacznie bardziej widoczne z pewnością są same produkcje, a tych polskich było w ostatnich miesiącach naprawdę sporo i… były naprawdę niezłe. Wystarczy wspomnieć świetny serial „Pewnego razu na krajowej jedynce” czy filmy „Noc w przedszkolu” lub dość niskobudżetową, ale wspaniałą „Ostatnią wieczerzę”. Platforma chwali się, że na nasze, lokalne tytuły wyłożyła w zeszłym roku 400 milionów złotych.

REKLAMA

Netflix otwiera centrum inżynieryjne w Warszawie

Netflix poinformował nas, że wspomniane centrum inżynieryjne będzie tworzyć produkty i usługi wykorzystywane do globalnych rozwiązań. Będą one dotyczyły zarówno produkcji, jak i samego zarządzania treściami.

Wybraliśmy Polskę ze względu na dostęp do świetnych specjalistów - polskie uczelnie informatyczne mają doskonałą reputację, a deweloperzy z Polski są cenionymi ekspertami, chętnie zatrudnianymi na całym świecie. Cieszymy się na tę współpracę i wierzymy, że nowe centrum pomoże nam rozbudować naszą globalną organizację technologiczną i przynieść jeszcze więcej innowacji w rozwiązaniach, które tworzymy

- mówi Deborah Black, Vice President of Engineering.

Platforma zapewnia, że pracujący w Warszawie inżynierowie będą mieli wpływ na produkcję również globalnych tytułów, a nie jedynie tych produkowanych w naszym regionie. Na początek serwis planuje zatrudnić kilkudziesięciu inżynierów. Rozpoczęła się właśnie rekrutacja, a oferty lada chwila powinny pojawić się tutaj.

REKLAMA
centrm inżynieryjne netflix class="wp-image-2198719"
Netflix: centrum inżynieryjne

Czy to przełom? Raczej nie, ale rzeczywiście jasne jest, że platforma zapuszcza korzenie w Polsce i w kolejnych latach możemy spodziewać się nowych inwestycji. Zarówno tych głośnych, ogłaszanych w comiesięcznych rozkładach premier, jak i tych na pierwszy rzut oka mniej spektakularnych.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA