REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Twórca Futuramy i Simpsonów zrobi serial dla Netfliksa. Pierwsze zdjęcia z Disenchantment

Matt Groening to postać legendarna w świecie animacji dla dorosłych. Twórca seriali Simpsonowie i Futurama zapragnął kolejnych wyzwań. Jego najnowsze dzieło, Disenchantment, powstaje dla serwisu Netflix i będzie fantastyczną opowieścią ubraną w średniowieczne realia.

24.05.2018
18:56
Disenchantment to nowy serial Netfliksa od twórcy Simpsonów i Futuramy
REKLAMA
REKLAMA

Nie sposób podważyć znaczenia Matta Groeninga i jego dzieł dla rozwoju satyrycznych animacji dla dorosłych. Simpsonowie już są jedną z najdłużej nadawanych produkcji w historii światowej telewizji, a Futurama (mimo skasowania) wciąż zachowuje niemałą bazę wiernych fanów. I choć niektórzy zarzucają Groeningowi rozmienianie się na drobne i mentalny konserwatyzm, to jego nazwisko nadal wiele znaczy.

Dlatego nie dziwi, że rękę w stronę twórcy wyciągnął Netflix. Platforma streamingowa zamówiła od Groeninga nowy animowany serial dla dorosłych – Disenchantment. Jego fabuła toczyć się będzie wokół trójki głównych bohaterów: księżniczki Bean, która zbyt często zagląda do kieliszka (oraz kufli i butelek), niepokornego elfa Elfo oraz osobistego demona Bean, o imieniu Luci. To niecodzienne trio działać będzie wewnątrz podupadającego królestwa Dreamland, zwanego przez niektórych Beanlandią.

 class="wp-image-166747"

Bohaterowie animacji spotkają na swojej drodze mnóstwo fantastycznych stworzeń i równie niezwykłych idiotów. Kampania promocyjna Netfliksa kładzie silny nacisk na dysfunkcjonalność wesołej gromadki protagonistów i ich nieudane próby odbudowy królestwa. Wydaje się więc, że Netflix kontynuuje modę na „przegryw” zapoczątkowaną przez serial Bojack Horseman.

W Disenchantment nie zabraknie charakterystycznej kreski Groeninga. Widać to na pierwszych opublikowanych zdjęciach.

Matt Groening i współpracujący z nim przy projekcie Josh Weinstein wielokrotnie pokazywali swoją miłość do fantasty i science fiction. Futurama była niemalże odą miłosną do różnych najważniejszych gatunków sci-fi, a i w Simpsonach nie brakuje odcinków nawiązujących do Gry o tron, Władcy Pierścieni, filmów Del Toro i dziesiątków innych legendarnych dzieł.

 class="wp-image-166750"

Z drugiej strony, od dawna mówi się, że dzieła Groeninga nie są już tym samym co niegdyś, czego wyrazem mają być choćby crossovery z Family Guyem i właśnie Futuramą. Być może nowa seria pomoże amerykańskiemu twórcy znaleźć dawny błysk.

REKLAMA

W obsadzie serialu znaleźli się m.in. Abbi Jacobson, Nat Faxon, Eric Andre, John DiMaggio, Billy West, Maurice LaMarche i Lucy Montgomery. Twórcą animacji jest Rough Draft Studios odpowiedzialne za Futuramę. Producentem serialu jest The ULULU Company.

Premiera Disenchantment na Netfliksie już 17 sierpnia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA