REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Naukowcy już wiedzą, który serwis VOD najbardziej się opłaca. Są wyniki badań

Netflix, HBO Max, Amazon Prime Video, Disney+ - sporo tych serwisów streamingowych. Który z nich oferuje najlepsze filmy i seriale? W którym znajdziemy najwięcej za najmniejszą cenę? Analitycy postanowili to sprawdzić. Ich badania mogą pomóc wam wybrać odpowiednią dla siebie platformę i zrezygnować z subskrypcji innych.

13.07.2022
13:49
netflix hbo max amazon prime video vod co wybrać
REKLAMA

Dołącz do Amazon Prime z tego linku, skorzystaj z promocji (30 dni za darmo) i kupuj taniej podczas pierwszego Amazon Prime Day w Polsce. Listy najlepszych ofert znajdziesz tutaj.

Namnożyło się serwisów streamingowych. Żeby mieć legalny dostęp do ich filmów i seriali trzeba wybulić niezłą sumkę. Bo przecież jak to nie znać tytułów MCU na Disney+, ten koreański hit Netfliksa, o którym wszyscy mówią, też trzeba obejrzeć, a na HBO Max zaraz wleci kinowa superprodukcja. Kogo przy obecnych cenach stać na te wszystkie subskrypcje?

Decyzja, którą subskrypcję utrzymywać nie jest łatwa. Przecież każdy z serwisów VOD ma inną tożsamość, a ich oferty znacząco się od siebie różnią. Wypada wiedzieć, czy bardziej przyda nam się Netflix, HBO Max, Disney+ czy Amazon Prime Video. Na szczęście przeprowadzono badanie, mogące pomóc nam wybrać odpowiednią dla nas platformę.

REKLAMA

Platformy VOD - która oferuje najwięcej filmów i seriali?

Analitycy z Self Finance sprawdzili oferty platform streamingowych w Stanach Zjednoczonych (Amazon Prime Video, Apple TV+, Disney+, HBO Max, Hulu, Netflix, Paramount+ i Peacock), aby pomóc użytkownikom zdecydować, która z nich będzie im najbardziej pasować. Pod uwagę brali ilość i jakość dostępnych na nich filmów i seriali oraz ich cenę.

Dzięki przeprowadzonym badaniom wiadomo już, że jeśli kogoś najbardziej kręci ilość, musi mieć Netfliksa. W Stanach Zjednoczonych jest tam dostępne niemal 6,5 tys. tytułów, przez co 3,5 tys. produkcji na HBO Max nie robi wielkiego wrażenia. Czy jednak w parze z tak szeroką ofertą idzie jakość? Poniekąd.

Netflix ma najwięcej dostępnych tytułów, a co za tym idzie, nie brakuje tam wybitnych filmów i seriali. Przy tak szerokiej ofercie, jeśli bierzemy pod uwagę same liczby, jest ich tam więcej niż na innych platformach, bo aż 795. Na takim HBO Max znajdziemy ich 463. Warto zaznaczyć, że "wybitna produkcja" oznacza w tym wypadku tytuł, którego średnia ocen na IMDB wynosi osiem lub więcej.

Platformy VOD - które mają najlepsze filmy i seriale?

Jak ma się ilość do jakości na platformach VOD, przedstawia poniższa grafika. Im bardziej wyrazisty kolor, tym lepsze filmy i seriale oznacza:

 class="wp-image-1991383"
Platformy VOD - porównanie

Wiadomo jednak, że wszystko jest kwestią gustu. Netflix ma więcej dobrych filmów i seriali niż HBO Max, ale jeśli ktoś uwielbia kino akcji, to powinien jednak wybrać Apple TV+. Tak bowiem wyszło z analizy dostępnych na wszystkich platformach tytułów, przynależących do poszczególnych gatunków.

W tym wypadku metodologia polegała na tym, że analitycy sprawdzili średnie oceny na IMDB dostępnych na poszczególnych platformach filmów i seriali z danych gatunków. Wyszło im, że dla fanów fantasy najlepszy będzie Netflix, a dla miłośników czarnych kryminałów HBO Max:

 class="wp-image-1991392"
Platformy VOD - porównanie

Platformy VOD - która się najbardziej opłaca?

Jakość filmów i seriali, to jedna sprawa. Najważniejsze jak zawsze jednak są pieniądze. Które platformy oferują najwięcej tytułów za jednego baksa? Aby to sprawdzić, przeanalizowano najtańsze plany subskrypcyjne danych serwisów pod kątem tego, ile tytułów można w nich obejrzeć za dolara. Wygrywa... to zależy.

W przypadku filmów najwięcej tytułów za dolara można obejrzeć na niedostępnym w Polsce Paramount+. Jeśli zaś mówimy o serialach, to jednak wygrywa Netflix.

Analitycy z Self Finance sprawdzili wiele aspektów dostępnych w Stanach Zjednoczonych platform VOD. Dlatego wiemy też już, że jeśli macie fioła na punkcie jakości obrazu, to najwięcej tytułów w 4K znajdziecie na Netfliksie. Jeśli natomiast szukacie serwisu streamingowego dla swoich pociech, to kontentu skierowanego do dzieci jest na Disney+.

Nawet jeśli oferta w Stanach Zjednoczonych różni się od tej w naszym kraju, to tożsamość danego serwisu pozostaje ta sama. Jeśli więc zastanawiacie się nad subskrypcją, którejś z wymienionych platform (tych dostępnych w Polsce), powyższe badanie może wam to nieco ułatwić. Tylko pamiętajcie, że zostało ono przeprowadzone przez amerykańskich naukowców, więc niekoniecznie uznacie je za zgodne z prawdą.

Disney+ zadebiutował w Polsce. Tutaj kupisz go najtaniej.

Publikacja zawiera linki afiliacyjne Grupy Spider’s Web.REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA