REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Ranking tytułów dla dzieci i nie tylko. Netflix wprowadza ułatwienia dla rodziców

„Psi patrol”, „Jurassic World: Obóz Kredowy”, a może „Szybcy i wściekli: Wyścigowi agenci”? Netflix oferuje szeroki wybór produkcji dla najmłodszych, ale wybór odpowiedniej dla naszych pociech nie należy do najłatwiejszych. Dwa nowe rozwiązania mają to zmienić.

14.07.2021
15:02
netflix top10 dla dzieci
REKLAMA

Zasoby biblioteki Netfliksa mogą powalać użytkowników platformy. W ofercie serwisu każdy, niezależnie od swoich preferencji, znajdzie coś dla siebie. Firma dba również o najmłodszych widzów, konsekwentnie poszerzając liczbę tytułów do nich skierowanych. Tu kuszą „Szybcy i wściekli: Wyścigowi agenci”, tam zachwycają „Power Rangers”, a jeszcze gdzie indziej porządku pilnuje „Psi patrol”. Trudno aż zdecydować, który film lub serial wypada w danym momencie obejrzeć. Teraz wybór odpowiedniej produkcji dla dzieci będzie łatwiejszy niż kiedykolwiek wcześniej.

REKLAMA

Netflix postanowił bowiem wprowadzić dwa nowe udogodnienia dla rodziców współdzielących konto w serwisie ze swoimi pociechami. Na profilach dla najmłodszych widzów pojawił się już ranking TOP10, który działa na dobrze nam znanych zasadach. Mianowicie, analogicznie do podobnych zestawień w profilach dla dorosłych, w nowej sekcji widzimy najpopularniejsze danego dnia tytuły skierowane do dzieci. Ma to za zadanie ułatwić wybór produkcji odpowiedniej dla naszych podopiecznych.

Inspirujący biuletyn dla rodziców od Netfliksa

Wybór odpowiedniego filmu lub serialu dla najmłodszych nie należy do najłatwiejszych, jeśli weźmiemy pod uwagę zasoby biblioteki Netfliksa. Poza tym gusta dzieci są różne i każde ma inne zainteresowania. Dlatego jedno będzie zachwycać się dinozaurami w „Jurassic World: Obóz Kredowy”, drugie supermocami postaci w „Będziemy bohaterami”, a trzecie ubawi się po pas oglądając perypetie „Kajko i Kokosza”.

Netflix wprowadza więc biuletyn, który pozwoli rodzicom lepiej zrozumieć preferencje ich dzieci oraz łatwiej trafić w ich gusta, a nawet poszerzyć obszary zainteresowań. Jakby tego było mało podsunie też pomysły na rozmowę z pociechami i pomysły na wspólne spędzanie czasu. Mailing zawierać będzie:

  • Rekomendacje przygotowane na podstawie ulubionych filmów, seriali i programów dziecka,
  • Kolorowanki do druku i zabawy inspirowane postaciami z filmów i seriali wybieranych przez młodego widza,
  • Najbardziej trafione tematy do rozmów z dzieckiem, bazujące na kategoriach programów, które dziecko ogląda najchętniej (np. naukowe, o przyjaźni),
  • Wskazówki dotyczące korzystania z profilu “Dzieci” w serwisie Netflix.
REKLAMA
 class="wp-image-1753366"
Mailing dla rodziców/Netflix

Pierwszy tego typu biuletyn trafi na skrzynkę mailową właściciela konta już w najbliższy piątek, 16 lipca. Kolejne będą pojawiać się co dwa tygodnie.

Nowe rozwiązania Netfliksa mają przysłużyć się całym rodzinom. Są uzupełnieniem dotychczasowych narzędzi pokroju profili dedykowanych dzieciom, wybór awatarów, filtrów wiekowych, zabezpieczenie kodem PIN, zatrzymanie autoodtwarzania, czy usunięcia danych tytułów z bliblioteki. Dzięki nim rodzice mogą mieć pewność, że ich pociechy nie zapoznają się z nieodpowiednimi dla nich treściami i z czystym sumieniem cieszyć się z oferty produkcji skierowanej do dorosłych widzów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA