REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Seks i miłość. Na polskim Netfliksie rządzą produkcje romantyczne i erotyka

Netflix Polska w tym tygodniu powiększył się o bardzo wiele nowości, co ma swoje odbicie na wynikach Netflix TOP 10. Na liście pojawił się choćby polski serial kryminalny „Rojst '97” czy thriller erotyczny „Sex/Life”.

10.07.2021
16:57
netflix top 10 wyniki co obejrzeć
REKLAMA

Seks i miłość rządzą w ostatnich dniach na Netflix Polska. Oprócz nich w najnowszej edycji naszego rankingu znajdziecie też sporo tytułów animowanych, kilka znanych kryminałów oraz ekranizację słynnej gry wideo. Pełne wyniki poniżej.

REKLAMA

Netflix TOP 10 – najpopularniejsze w Polsce:

10. Kosmiczny mecz (nowość)

Michael Jordan, Królik Bugs, Kaczor Daffy i mnóstwo koszykówki w najbardziej zwariowanym wydaniu. „Kosmiczny mecz” to tytuł tak bardzo z lat 90. jak to tylko możliwe. Wśród użytkowników Netflix Polska to jednak zdecydowanie nie jest wada. Również dlatego, że zainteresowanie produkcją z 1996 napędza zbliżający się wielkimi krokami sequel „Kosmiczny mecz: Nowa era”.

Wynik: 15 punktów

9. Skylines (to samo miejsce)

„Skylines” to trzecia część trylogii science fiction, ale nie przeszkadza to polskim widzom, który już drugi tydzień z rzędu z chęcią ją oglądają. Fabuła wyprodukowanego w 2020 roku tytułu kręci się wokół wielkiej wojny między ludźmi i rasą najeźdźców z kosmosu. Między obiema tymi siłami nadchodzi ostateczne starcie i to poza granicami naszej planety.

Wynik: 18 punktów

8. Rojst '97 (nowość)

„Rojst” wrócił z nową historią umiejscowioną w latach 90. i według wczesnych reakcji widzów zrobił to w doskonałym stylu. Polski kryminał w gwiazdorskiej obsadzie koncentruje się wokół losów małego miasteczka, które ucierpiało w wyniku powodzi stulecia. Opadające fale odsłonią przy okazji bardzo wiele tajemnicy.

Wynik: 19 punktów

7. Warcraft: Początek (nowość)

Lata 2004-2014 stały pod znakiem niezwykle popularnej gry MMORPG pt. „World of Warcraft”. Hollywood nie pozostało ślepe na ten fenomen, ale dosyć długo zabierało się za zrobienie pełnometrażowego filmu w tym świecie. Reakcje fanów „Warcrafta” i krytyków nie były zachwycone, ale głośna marka zawsze przyciąga trochę widzów.

Wynik: 20 punktów

6. Pokemon: Podróże – Seria (nowość)

Netflix dosyć dawno zauważył, że popularność serii „Pokemon” wcale nie przeminęła. Dlatego firma swego czasu wykupiła licencję na „Detektywa Pikachu”, a inne filmowo-serialowe nowości z tego świata. W zeszłym roku mieliśmy okazję oglądać na platformie film „Pokemon: Zemsta Mewtwo — Ewolucja”, a teraz dołączył do niego serial „Pokemon: Podróże”.

Wynik: 30 punktów

5. Lupin (spadek o dwa miejsca)

Kryminały od lat stanowią najważniejszy element biblioteki Netfliksa, dlatego nowości z tego gatunku pojawia się tam naprawdę dużo. Na miano najważniejszego z tych tegorocznych zasługuje bezwzględnie „Lupin”. Francuska produkcja zainspirowana opowieścią o Arsenie Lupinie okazała się olbrzymim globalnym hitem, co odbiło się też na rodzimych wynikach Netflix TOP 10.

Wynik: 35 punktów

4. Szkoła dla elity (spadek o dwa miejsca)

„Szkoła dla elity” to najpopularniejszy hiszpański serial Netfliksa tuż obok „Domu z papieru”. Jego mocna pozycja w naszym rankingu nie jest więc niczym dziwnym. Zwłaszcza, że nakręciła ją premiera nowego sezonu z grupą zupełnie świeżych bohaterów. Była to ze strony twórców ryzykowna zagrywka, ale ostatecznie się opłaciła.

Wynik: 44 punkty

3. Zanim się pojawiłeś (nowość)

„Zanim się pojawiłeś ” to rasowy melodramat poświęcony młodej dziewczynie zajmującej się całkowicie sparaliżowanym mężczyzną. W rolach głównych wystąpili tu Emilia Clarke (czyli Daenerys z „Gry o tron”), Sam Claflin, Janet McTeer, Charles Dance i Brendan Coyle.

Wynik: 44 punkty

2. Too Hot to Handle (awans o dwa miejsca)

Już tydzień temu pisałem o tym, że wyniki Netflix TOP 10 odzwierciedlają potrzebę wakacyjnych romansów. Cóż więc powiedzieć w sytuacji, gdy całe podium zajmują tytuły poświęcone miłości i seksowi? Przyczynił się do tego powrót najpopularniejszego reality show Netfliksa, czyli „Too Hot to Handle”.

Wynik: 53 punkty

1. Sex/Life (to samo miejsce)

REKLAMA

W zeszłym roku triumfy na platformie Netflix święcił polski film erotyczny „365 dni”, a jego sukces z pewnością nie umknął włodarzom amerykańskiej firmy. Dlatego kilkanaście miesięcy później doczekaliśmy się premiery podobnego tytułu zatytułowanemu „Sex/Life”. Ten thriller erotyczny opowiada historię miłosnego trójkąta między znudzoną swoim życiem kobietą, jej mężem i chłopakiem sprzed lat.

Wynik: 69 punktów

*Autorką zdjęcia głównego jest Burdun Iliya/Shutterstock.com.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA