REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Netflix nie chce, żebyś dzielił się swoim kontem z innymi. Nowa funkcja ci na to nie pozwoli

Według najnowszych danych Netflix ma już ponad 200 mln subskrybentów. Oficjalnie. Nieoficjalnie ponad połowa z nich dzieli się swoim kontem ze znajomymi i bliskimi. Platforma chciałaby ukrócić podobne praktyki i chyba właśnie znalazła na to sposób.

12.03.2021
8:18
Netflix. Platforma testuje nową funkcję. Koniec z dzieleniem konta?
REKLAMA
REKLAMA

Włodarze Netfliksa lubią rozwijać swój produkt. Co chwilę testują nowe funkcje, mające ułatwiać życie użytkownikom. Uczynili już dla nich usuwanie konta bardziej przyjaznym, wprowadzają shuffle play i testują timer. O ile do tej pory subskrybenci przyjmowali nowości z mniejszym lub większym entuzjazmem, o tyle teraz mogą nie być zbyt zadowoleni. Platforma zdecydowała bowiem zmierzyć się ze swoją największą plagą, a mianowicie dzieleniem konta.

Netflix dzielenie konta – serwis testuje nową funkcję

Netflix nie nakłada ograniczeń na liczbę urządzeń, które mogą być zarejestrowane na jedno konto.

W zależności od wykupionego planu można korzystać z platformy na danej liczbie urządzeń jednocześnie. Oczywiście stało się to powodem nadużyć. Dzielenie się hasłem jest bardzo popularne, nie tylko w naszym kraju, ale też na całym świecie. Przeprowadzone kilka miesięcy temu badania ujawniły, że robi tak ponad 52 proc. użytkowników. Serwis nie bardzo jednak wiedział jak z tym walczyć. Teraz może się to zmienić.

Jak informuje The Streamable, Netflix testuje nową funkcję, która ma zapobiec podobnym praktykom. Niektórym użytkownikom korzystającym z dzielonego konta pojawił się taki komunikat:

Jeśli nie mieszkasz z właścicielem tego konta, musisz założyć własne, aby kontynuować oglądanie.

Funkcja testowana jest na razie jedynie w aplikacjach na telewizory.

Żeby móc przejść dalej należy potwierdzić otrzymany mailem lub SMS-em kod, albo wykupić własną subskrypcję. Nie wiadomo jednak, w jaki do końca sposób ustalane jest, czy dana osoba mieszka w tym samym gospodarstwie domowym co właściciel danego hasła.

REKLAMA

Na razie Netflix jedynie testuje tę funkcję i nie wiadomo kiedy ewentualnie będzie ona uniemożliwiać dzielenie konta na świecie. Być może oburzenie subskrybentów sprawi, że platforma nie zechce jej wprowadzać i jej włodarze, tak jak do tej pory, będą musieli akceptować niekoniecznie uczciwe praktyki swoich użytkowników.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA