REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Widzowie żądają usunięcia fragmentu programu Netfliksa. Chodzi o wypowiedź o aborcji

Jedna z uczestniczek reality show Netfliksa stwierdziła, że usunęłaby ciążę, gdyby jej dziecko miało przyjść na świat z niepełnosprawnością. Widzom się to nie spodobało. W mediach społecznościowych zarzucają Nancy Rodriguez ableizm i stworzyli petycję, aby usunąć tę wypowiedź z programu.

09.11.2022
12:18
miłość jest ślepa netflix kontrowersje
REKLAMA

Uczestniczka "Miłość jest ślepa" rozwścieczyła użytkowników Netfliksa. Podejście Nancy Rodriguez do ciąży, nie przypadło widzom do gustu. Rozmawiając z Bartisem Bowdenem stwierdziła ona bowiem, że jej chęć posiadania dzieci jest równie duża, co obawa, że będą miały specjalne potrzeby.

Rodriguez, jak sama twierdzi, usunęłaby dziecko, jeśli miałoby mieć wady wrodzone. "Spróbowałabym ponownie i miała nadzieję, że pójdzie lepiej" - wyznała. Z zawodu jest logopedką i powiedziała też, jak czuje się, gdy pomaga dzieciom z ciężkimi niepełnosprawnościami. Nic to jednak nie dało. Widzowie uznali jej wypowiedź nawet nie jako pro-choice, tylko pro-eugeniczną.

REKLAMA

Miłość jest ślepa - burza po wypowiedzi uczestniczki o aborcji

W mediach społecznościowych rozpętała się burza. Widzowie reality-show platformy Netflix oskarżają uczestniczkę "Miłość jest ślepa" o ableizm i nierozeznanie w temacie:

Jako osoba z niepełnosprawnością uważam, że to obrzydliwy komentarz, jak na kogoś, kto pracuje z niepełnosprawnymi.

To chore, że Nancy wykorzystuje swój zawód, aby usprawiedliwiać aborcję.

Nancy była moją ulubienicą w 3. sezonie "Miłość jest ślepa", ale po tekście o usunięciu ciąży... dla mnie to ableizm

- czytamy na Twitterze.
REKLAMA

Rozwścieczeni użytkownicy Netfliksa przeszli od słów do czynów i, jak podaje WeGotThisCovered, powstała petycja, aby usunąć scenę z wypowiedzią Nancy. Czytamy w niej, że Netflix powinien przeprosić, bo "ma możliwość nieemitowania takich materiałów". Pod wnioskiem podpisało się już niemal 2 tys. osób.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA