REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Seriale /
  4. VOD

Co oglądaliśmy najchętniej w 2019 roku? Netflix ujawnił ranking najpopularniejszych produkcji w Polsce

Netflix znany jest z dużej skrytości, gdy mowa o statystykach oglądalności swoich produkcji. Serwis postanowił ujawnić jednak dziesiątkę najbardziej popularnych produkcji w mijającym roku. Co szczególnie chętnie oglądali Polacy? I dlaczego nikogo nie dziwi, że pierwsze miejsce zajął „Wiedźmin”?

30.12.2019
15:30
netflix najpopularniejsze 2019
REKLAMA
REKLAMA

Publikacja rankingu popularności produkcji na Netflix Polska (ogółem i z podziałem na poszczególne gatunki) to dobry moment, żeby przyjrzeć się kulturowym nawykom Polaków. Czy sięgamy raczej po nowości, a może interesują nas starsze produkcje? Bardziej lubimy Netflix Originals czy produkcje na licencji? Więcej wyświetlamy filmów czy seriali?

Odpowiedzi na część tych i podobnych pytań są dosyć zaskakujące, choć Polaków od innych widzów Netfliksa nie różni z pewnością jeden istotny fakt. W naszym kraju również sięgamy przede wszystkim po najbardziej promowane produkcje, które robią twórcy dobrze nam znani. W tym sensie żadnym zaskoczeniem nie jest pierwsza pozycja na liście najchętniej wyświetlanych dzieł.

Najpopularniejszą produkcją serwisu Netflix w Polsce był w 2019 roku „Wiedźmin”. I to mimo, że zadebiutował dopiero 20 grudnia.

Wbrew pozorom nie oznacza to jednak, że w ciągu zaledwie 10 dni adaptacja dzieł Andrzeja Sapkowskiego doczekała się większej liczby widzów, niż każda z pozostałych w TOP10. Taka informacja robiłaby ogromne wrażenie, ale prawda jest nieco inna. Dzieła pokazane w tym miesiącu otrzymały miejsce na liście ze względu na przewidywania całoroczne. Ale popularność serialu z Henrym Cavillem i tak pokazuje, jak bardzo cała Polska czekała na moment premiery. Co ciekawe, „Wiedźmin” nie jest jedyną świeżą produkcją, która wspięła się na sam szczyt zestawienia. To samo można powiedzieć o filmie „Dwóch papieży”, który trafił na platformę tego samego dnia i zajął 2. miejsce wśród najpopularniejszych dzieł Netfliksa.

netflix najpopularniejsze 2019 class="wp-image-360666"

Opowieść o fikcyjnym spotkaniu Benedykta XVI i kardynała Jorge Bergoglio może się też pochwalić najlepszym wynikiem wśród filmów pełnometrażowych („Wiedźmin” oczywiście wygrywa wśród seriali). Jakie jeszcze produkcje Polacy oglądali najchętniej? Warto wspomnieć o „Irlandczyku” Martina Scorsese, „6 Underground” Michaela Baya oraz serialach „Stranger Thigs” i „Sex Education”.

Firma opublikowała też listy dla poszczególnych grup. Szczególną popularnością wśród wieloodcinkowych produkcji cieszyły się jeszcze „Dom z papieru”, „The Umbrella Academy”, „Rick i Morty” oraz opublikowany niedawno 2. sezon serialu „Ty”. Oprócz seriali i filmów chodzi o produkcje oparte na faktach i dokumentalne. W tych dwóch przypadkach triumfowały odpowiednio „Ty kontra dzicz” i „Nasza planeta”. Z powodu dużych kontrowersji związanych z publikacją historycznie błędnej mapy na wysokiej pozycji znalazł się też „Iwan Groźny z Treblinki”.

REKLAMA

Pełne listy najpopularniejszych w zeszłym roku seriali, filmów i innych produkcji na Netflix Polska znajdziecie poniżej.

netflix najpopularniejsze 2019 class="wp-image-360672"
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA