REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Na Netfliksa wpadł nowy serial o prawdziwym porwaniu samolotu. Sprawdzamy dzisiejsze premiery

W ten czwartek w serwisie Netflix wylądowało kilka interesujących nowości, którym warto się przyjrzeć. Kontynuacja serialowej „Szkoły złamanych serc”, opowieść o komiku zmagającym się z prześladowczynią („Reniferek”) albo - co zapewne zainteresuje netfliksowych miłośników opowieści opartych na faktach - prawdziwa historia porwania lotu 601. Innymi słowy: jest co oglądać. 

11.04.2024
11:44
netflix nowości porwanie lotu 601 szkoła złamanych serc premiery co obejrzeć
REKLAMA

Czwartek to taki dzień, w który warto sprawdzać nowości na Netfliksie - dzisiejsza lista premier również wydaje się proponować filmy i seriale, które przykują uwagę subskrybentów serwisu. Tydzień temu dostaliśmy m.in. znakomitego „Ripleya” oraz „Kanciarzy” i „Rzeźbiarza łez” - dwie ostatnie produkcje zajmują wysokie miejsca na liście TOP 10 najpopularniejszych produkcji platformy. A co pojawiło się dzisiaj? Okej, może i nie dostaliśmy nic na miarę perełki z Andrew Scottem, ale i tak jest nieźle. 

REKLAMA

Netflix: co obejrzeć? Nowości serwisu na czwartek - Porwanie lotu 601

„Porwanie lotu 601” w reżyserii C.S. Prince’a i Pablo Gonzaleza to kolumbijski serial oparty na prawdziwej historii. Inspiracją dla scenariusza było najdłuższe porwanie w historii Ameryki Łacińskiej, które miało miejsce 30 maja 1973 r. Tamtego dnia lot HK-1274 SAM Colombia z 84 pasażerami na pokładzie został przejęty przez porywaczy (gdzieś między Pereirą a Medellin). Dwaj porywacze byli tak naprawdę piłkarzami z Paragwaju, którzy nie mieli żadnych powiązań politycznych - przebrali się jednak za partyzantów, by uzyskać okup. Zażądali 200 tys. dol. i uwolnienia więźniów politycznych skazanych w El Socorro w Kolumbii. Całe porwanie trwało ponad 60 godzin. Serial przedstawi cały ten rozgrywający się we wnętrzu maszyny dramat - samolot zacznie lecieć bez celu, przywódcy polityczny odmówią spełnienia żądań, a dwie stewardessy i pilot wezmą sprawy w swoje ręce. 

Porwanie lotu 601

Reniferek

Brytyjski serial stworzony przez Richarda Gadda, w którym Gadd gra jedną z głównych ról - fabuła oparta jest zresztą na bazie jego własnej sztuki. To opowieść o obsesji, traumie i toksycznej relacji - główny bohater, za sprawą niewinnego zaproszenia na herbatę na koszt firmy, rozpala zainteresowanie stalkerki. Obsesja Marthy wywraca życie protagonisty do góry nogami, a ostatecznie może zniszczyć ich oboje. 

Na skrzydłach ambicji

3. sezon tureckiego dramatu. Główna bohaterka, Asli, nie zamierza powoli wspinać się po szczeblach kariery i ciężko pracować - woli iść do celu po trupach, nie przebierając w środkach i stosując wszystkie możliwe metody nowoczesnego świata. Gdy podstępem dostaje się do pokoju redakcji znanej prezenterki, szybko odkrywa mroczną stronę tego świata - i bycia w centrum uwagi. Dzięki swej przebiegłości dostaje staż, a następnie zastawia pułapki na innych stażystów i rzuca kłody pod nogi wspomnianej dziennikarce.

Szkoła złamanych serc

2. sezon młodzieżowego serialu o uczniach liceum Hartley, którzy rozpoczynają zajęcia z edukacji seksualnej. Amerie tworzy mural, który ujawnia potajemne łóżkowe schadzki uczniów liceum Hartley - za jego sprawą staje się jednak wyrzutkiem, który musi zmierzyć się z przykrymi konsekwencjami. Ten reboot znanej produkcji z lat 90. bierze pod lupę problemy i bolączki współczesnej młodzieży, z których omówieniem radzi sobie naprawdę nieźle. 

Szkoła złamanych serc, sezon 2.

Noc u progu lata

Nowy norweski miniserial. Ten dramat przygląda się rodzinie Cariny, która ściąga najbliższych na tradycyjne święto letniego przesilenia. Wesoła atmosfera szybko uderzy w znacznie poważniejsze, ponure tony, gdy na jaw wyjdą liczne długo skrywane sekrety poszczególnych bohaterów.

REKLAMA

O nowościach Netfliksa przeczytacie na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA