REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Wiecie, dlaczego Netflix nie obniża cen w Polsce? Bo za dużo go oglądacie

Informacja o tym, że Netflix obniża ceny subskrypcji w ponad 100 krajach, zaskoczyła chyba każdego. W końcu streamingowy gigant walczy obecnie o wzrost przychodów w bardzo agresywny sposób - od dłuższego czasu mówi się o wzrostach opłat, nowych pakietach i walce z współdzieleniem kont. Dlaczego włodarze platformy zdecydowali się na zniżki akurat w tych regionach świata, a Polacy nie mogą liczyć na to samo?

24.02.2023
12:04
netflix obniżka cen polska współdzielenie konta
REKLAMA

Netflix obniża ceny w ponad 100 krajch, co oznacza, że ponad 10 mln abonentów będzie płacić mniej za subskrypcję. Dotyczy to wielu krajów Azji, Ameryki Południowej, Afryki Północnej czy Bliskiego Wschodu. Jak się okazuje, notowania Netflixa w czwartek spadły w Nowym Jorku aż o 5 proc. - dotychczas gigant, podobnie zresztą jak konkurencja, planował raczej podwyżki cen i inne zabiegi, takie jak uruchomienie tańszych planów z reklamami. Skąd decyzja o zbiciu ceny na tak wielu rynkach?

REKLAMA

Czytaj także:

Dlaczego Netflix obniża ceny i co z Polską?

Serwis obniża ceny w tych krajach, które stanowią niewielki procent całej bazy jego klientów - czyli głównie w regionach o niższych dochodach. Cena podstawowego pakietu spadnie tam aż o 50 proc. W ten sposób serwis zwiększy zasięgi tam, gdzie korzysta się z niego obecnie najrzadziej. Polska nie należy do tego typu miejsc, w związku z czym nie ma mowy o niższych opłatach dla naszych rodaków. 

Ze skutkiem natychmiastowym Netflix obniży ceny miesięcznych subskrypcji w ponad 100 krajach na całym świecie, ale nie w Ameryce Północnej i Europie Zachodniej, gdzie średni przychód na użytkownika jest wyższy

- napisał w środę Toby Holleran, menedżer ds. badań Ampere Analysis.

Kierownictwo Netflixa sygnalizowało w ostatnich latach, że ich streaming będzie elastyczny pod względem cen, aby zapewnić dostępność usług dla różnych typów konsumentów. Ich nowe posunięcie powinno pomóc załagodzić niezadowolenie z powodu walki z udostępnianiem haseł (potencjalnie mogą zniwelować dodatkowe koszta dla współdzielących konta abonentów) oraz dotykających wielu widzów problemów inflacyjnych.

Netflix - marzec
REKLAMA

W ostatnich tygodniach ceny za pakiety Netflixa zmalały już w wielu regionach świata:

  • Bliski Wschód: Jemen, Jordan, Libia, Iran;
  • Ameryka Łacińska: Ekwador, Nikaragua, Wenezuela;
  • Azja: Malezja, Tajlandia, Indonezja, Filipiony;
  • Afryka: Kenia;
  • Europa: Chorwacja, Bułgaria, Słowenia.
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA