REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Gdy włączysz aplikację Netfliksa, serial załaduje się od razu - serwis testuje nową funkcję

Netflix stale próbuje ulepszyć swój serwis i dopasować go bardziej do oczekiwań użytkowników. Doniesienia o nowych testach z pewnością ucieszą wielu użytkowników, bo firma próbuje wprowadzić przycisk „Oglądaj teraz”. Dzięki niemu następny odcinek obejrzymy bez konieczności przeglądania całej strony.

11.12.2019
19:43
netflix oglądaj teraz
REKLAMA
REKLAMA

W ostatnich miesiącach nie brakowało przykładów rozmaitych potencjalnych ulepszeń, które Netflix sprawdzał przed wprowadzeniem na stałe dla wszystkich użytkowników. Ich odbiór wśród widzów bywał różnorodny. Doniesienia o możliwych zmianach w układzie strony zostały przyjęte raczej pozytywnie, ale już zapowiedź wprowadzenia przycisku umożliwiającego zmianę prędkości wyświetlania wywołała duże kontrowersje. Ostatecznie Netflix poinformował, że nie planuje w najbliższym czasie implementować tego rozwiązania na stałe.

W międzyczasie przedstawiciele firmy wpadli za to na pomysł, który dobrze wykonany z pewnością ucieszy wielu posiadaczy kont. Jak poinformował portal Variety, rozpoczęły się właśnie testy funkcji „Oglądaj teraz” i „Włącz coś innego”. Szczególnie ważna jest pierwsza z nich i to z kilku powodów.

Netflix upodobni się do klasycznej telewizji. Widz od razu po wejściu na swoje konto obejrzy nowy odcinek.

Sprawdzane narzędzie ułatwi użytkownikom kontynuowanie oglądania już rozpoczętych produkcji. Po wciśnięciu odpowiedniego przycisku Netflix wyświetli widzowi następny odcinek wyświetlanych wcześniej serii, inny serial z indywidualnie zaznaczonej listy lub dzieło wybrane przez algorytm platformy streamingowej. Usługę będzie można też wybrać już po rozpoczęciu przeglądania standardowych kafelków serwisu. Przycisk „Oglądaj teraz” znajdziemy w takim wypadku na liście po lewej stronie ekranu.

REKLAMA

Testowana funkcja wyświetla się obecnie ograniczonej liczbie klientów korzystających ze Smart TV. Taka sytuacja ma potrwać od miesiąca do dwóch, ale ostateczna wersja według planu będzie dostępna na wszystkich urządzeniach z aplikacją Netfliksa. O ile oczywiście obecne badania zakończą się sukcesem. Drugie narzędzie - „Play Something Else” pozwoli w dowolnej chwili przerwać oglądaną treść, a Netflix od razu włączy inną produkcję. Na ten moment obie funkcje są ze sobą powiązane (można z niej korzystać dopiero po włączeniu „Oglądaj teraz”), ale nie wiadomo, czy tak samo będzie po zakończeniu fazy sprawdzającej.

  • Czytaj także: W najbliższych tygodniach na platformie będzie się działo dużo nie tylko w kwestii usprawnień technologicznych. W serwisie pojawi się sporo hitów jak np. „Wiedźmin”, który ostatnio pokazał trzy nowe zwiastuny postaci.
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA